Wygodny rower do domowego treningu

Wielu miłośników jazdy rowerowej nieszczególnie ma ochotę na jazdę w niesprzyjającej pogodzie, więc zazwyczaj jeździ wyłącznie w sezonie. Czasem bywa to zbyt małym czasem jak na potrzeby rowerzystów, toteż rowery domowe, na których mogą ćwiczyć poza sezonem są bardzo rozpowszechnione i popularne. Te same rowery wykorzystywane są również przez osoby preferujące domowy trening ponad wysiłkiem, jaki należy wkładać w jazdę rowerową.

Kompaktowy domowy rower treningowy

funkcjonalny rowerek magnetycznyPierwsze, mechaniczne rowery do domowego treningu nie należały do wygodnych. Zabierały zdecydowanie za dużo miejsca, i często okazywało się iż nie mają one takiego oporu jak rower jadący po faktycznej twardej nawierzchni, przez co trening nie był równie skuteczny. Magnetyczne rowery, jakie pojawiły się kilka lat temu, w dużym stopniu pozwalają wyeliminować obydwa powyższe problemy. Są one bowiem bardzo kompaktowe, i mieszczą się w każdym pokoju bez większego problemu, i mogą być regulowane w znacznie wyższym stopniu, pozwalając ćwiczącym na znacznie dokładniejsze przystosowanie obciążenia roweru do własnych preferencji. Każdy funkcjonalny rowerek magnetyczny będzie dobrym narzędziem dla amatorskich entuzjastów jazdy rowerowej. Najprostsze rowery tego typu pozwalają na podstawowy trening z regulacją wysokości siodła oraz położenia kierownicy, a także oporu pedałów, który może być upodobniony do obciążenia wywoływanego jazdą pod górkę, czy też po nierównej nawierzchni. Rower może dzięki temu być używany do symulowania jazdy po normalnych trasach, po których w sezonie jeździ każdy rowerzysta. Małe gabaryty i rozsądna waga ułatwiają przechowywanie roweru czy jego przenoszenie w razie potrzeby, a cicha praca zapewnia komfort podczas długotrwałych ćwiczeń. Większość domowych rowerów magnetycznych należy do funkcjonalnych urządzeń, nie mających wielu zaawansowanych funkcji, które mogłyby przeszkadzać czy przytłaczać rekreacyjnych użytkowników, nie zaznajomionych ze sprzętem sportowym.

Bardziej zaawansowane wersje pozwalają na sprzężenie rowerów z innym wyposażeniem sportowym, przede wszystkim z zegarkami i przenośnymi miernikami, oraz z komputerami, aczkolwiek użytkownicy którzy wybierają prostsze modele zazwyczaj nie korzystają z takich funkcji, gdyż zwyczajnie nie są one im potrzebne. Wiele rowerów magnetycznych posiada także zabezpieczenia, chroniące mechanizm przed wpływem fal magnetycznych czy prądu elektrycznego, nawet jeśli ryzyko kontaktu sprzętu z takowymi zagrożeniami jest praktycznie zerowe.