Zatrudnię pracownika z Ukrainy do firmy budowlanej

Jestem właścicielką firmy budowlanej. Zatrudniam blisko stu pięćdziesięciu pracowników. Jest to dobrze rozwijająca się firma. Ostatnio kilku pracowników się zwolniło, ponieważ znaleźli inne zatrudnienie. Były to osoby starsze, więc już nie mają tyle siły, co osoby młodsze. Muszę teraz zatrudnić kogoś na ich miejsce. W naszym kraju jest dużo Ukraińców. Postanowiłam, że zatrudnię kogoś z nich. Potrzebnych mi jest dziesięciu pracowników. 

Praca dla Ukraińca przy budowie

zatrudnienie dla pracowników z ukrainy kujawsko pomorskieMuszę teraz stworzyć jakieś ogłoszenie, które będzie przedstawiać moje zapotrzebowanie na pracowników. W tym ogłoszeniu będzie się też znajdować informacja na temat wymaganych kwalifikacji i doświadczenia. Wiem, że osoby pochodzące z Ukrainy być może nie będą ich posiadały, gdyż w swoim kraju wykonywały inne obowiązki. Wiem też, że moi obecni pracownicy też ich nie posiadali, a jakoś dają sobie radę. Ogłoszenie zamieszczę na specjalnym portalu ogłoszeniowym. Można je znaleźć, wpisując w wyszukiwarkę internetową następujące zagadnienie: zatrudnienie dla pracowników z ukrainy kujawsko pomorskie. Liczę na to, że ktoś się zgłosi. Oczywiście jeżeli nikt się nie zgłosi z Ukrainy, to zatrudnię Polaków, ale bardzo zależy mi na Ukraińca, ponieważ lubię pomagać. Wiem też, że nie każdemu jest łatwo się tutaj zaaklimatyzować. Po dwóch dniach zgłosiło się do mnie trzech Ukraińców. Od razu powiedzieli, że mogą przystąpić do pracy. Bardzo mnie to ucieszyło. Powiedzieli, że mieli już do czynienia z budową, więc znają się na materiałach, czy też pracy na budowie. Wysłałam ich od razu na badania lekarskie i już pojutrze będą mogli przystąpić do pracy, oczywiście po wszelkich niezbędnych szkoleniach. Po kilku dniach zgłosiło się pozostałych siedmiu Ukraińców, którzy co prawda nie mieli do czynienia wcześniej z budową, ale są zainteresowani pracą na budowie. Dla każdego znalazłam jakieś zajęcie. Na sam początek będą tylko pomagać, by móc się czegoś nauczyć. Później dam im bardziej odpowiedzialne zajęcia. Na razie niech się przypatrują bardziej doświadczonym pracownikom.

Bardzo się cieszę, że udało mi się znaleźć pracowników do swojej firmy. Powiedzieli, że bardzo dobrze czują się w mojej firmie i zdążyli się już zaaklimatyzować. Mam dobrze zgranych pracowników, więc wiedziałam, że tutaj nie będzie żadnych problemów. Widać po nich, że garną się do pracy. Szybko się uczą i już myślę, że mogę im dawać o wiele bardziej odpowiedzialniejsze zadania. Myślę, że będę z ich pracy bardzo zadowolona. Warto było ich zatrudnić do swojej firmy budowlanej.