Zastosowanie technologii FLOCK

Aktualnie dostępnych technologii wykonywania nadruków na tkaninach jest bardzo dużo. Możemy zdecydować się na tradycyjny wydruk cyfrowy, który pozwoli nam na wykonanie wzoru z dowolnej ilości kolorów, jednak musimy liczyć się z tym, że nie zawsze będzie on dostępny. W takich sytuacjach trzeba sięgnąć po bardziej wyrafinowaną formę nadruku, która przyda się wszędzie tam, gdzie inne metody mogą okazać się nieefektywne lub wręcz niemożliwe do zastosowania.

Jaką technologią wykonuje się trudne nadruki?

nowoczesna technologia flockInteresując się technologiami druku, na pewno prędzej czy później zainteresujemy się tym, w jaki sposób należy wykonywać wydruk na niektórych rodzajach materiałów. Nie wszędzie da się zastosować druk cyfrowy, na przykład na rękawiczkach, rękawach koszulek czy parasolach. W trudno dostępnych miejscach lepiej jest wykorzystać technologię FLOCK, która potrafi być niezwykle efektywna. Na czym ona polega? Na specjalnym ploterze tnącym ustawiamy kształt, który chcemy wyciąć. Robimy to za pomocą programu do edycji grafiki wektorowej, który musi posiadać odpowiednie rozszerzenie pozwalające na obsługę plotera tnącego. To bardzo popularna metoda w agencjach reklamowych i drukarniach, więc warto o tym wiedzieć. Ze specjalne folii wycinamy wzory, które nas interesują, na następnie nanosimy je na tkaninę, którą chcemy zadrukować. W ten sposób jesteśmy ograniczeni do jednego koloru, jednak jesteśmy w stanie zadrukować praktycznie każdą powierzchnię. Ogromną zaletą tego typu nadruku, który nanoszony jest dzięki obrócę termicznej jest to, że jest on niezwykle wytrzymały i można go zastosować nawet na bardzo delikatnych tkaninach, które w innym wypadku mogłyby się zniszczyć w trakcie drukowania. To bardzo często spotykana forma zadrukowania różnego rodzaju materiałów promocyjnych, które są niewielkie i trudne w oklejeniu lub zadrukowaniu. Wiele firm decyduje się na to rozwiązane, ponieważ jest ono niezwykle skutecznie  bardzo konkurencyjne. To bardzo ciekawe rozwiązanie dla każdego. Jeżeli interesuje nas nowoczesna technologia FLOCK to warto zapytać o nią w naszej drukarni.

Nie bez znaczenia jest tez aspekt finansowy, szczególnie, jeżeli wykonujemy materiały promocyjne dla firmy i zależy nam na tym, żeby budżet wystarczył na jak największą ilość tego typu materiałów, co jest bardzo ważne dla każdego z nas. Musimy pamiętać, że dzięki tej technologii możliwe jest wykonanie wielu ciekawych gadżetów reklamowych, co jest bardzo ważne dla każdego z nas. Musimy koniecznie o tym pamiętać.