Zamawiamy podwójne karnisze metalowe

Większość osób uznaje dekoracje okienne za istotny element dopełnienia aranżacji wnętrza. Na oknach wiesza się zarówno rolety, żaluzje czy plisy. Popularne pozostają także zasłony i firanki, które są wieszane na karniszach. Może się jednak okazać, że wybór odpowiedniego karnisza nie będzie prostym zadaniem. Wynika to z faktu, iż na rynku znajdziemy karnisze szynowe albo rurowe, a także wykonane z plastiku, drewna oraz metalu. Warto więc przekonać się, na co zwrócić uwagę w czasie kupowania karniszy metalowych. Czy są one dobre jakościowo?

Dobieramy podwójny karnisz ozdobny

ozdobne karnisze metalowe podwójneKarnisze wykonane z metalu składają się z kilku elementów. W czasie wyboru odpowiedniego modelu warto zwracać szczególną uwagę na samą średnicę rurki, gdyż na rynku znajdziemy standardowe modele o średnicy 16, 19 oraz 25 mm. Najcieńsze modele nadają się do wieszania lekkich firanek i zasłonek, natomiast długość takich karniszy nie przekracza w większości przypadków dwóch metrów. Średnie rurki są najpopularniejsze i to w tym rozmiarze znajdziemy największy wybór kolorystyczny czy pod względem ozdobnych końcówek. Największe rurki, o średnicy 25 mm są stosowane w przypadku, kiedy karnisz ma być zamontowany na dużych oknach, na przykład w salonie. Sprawdzają się również w przypadku wieszania na nich grubszych zasłon i nie wyginają się pod wpływem działania ich ciężaru. Warto zdecydować się na ozdobne karnisze metalowe podwójne. Wybierając takie modele, powinniśmy także zwracać uwagę na ich łączenia. Jeżeli zdecydujemy się na powieszenie karniszy na oknach większych, niż te dostępne na rynku modele, to rurki trzeba będzie ze sobą połączyć. W tym celu są stosowane specjalne łączniki, które wkłada się do wnętrza rurek. Natomiast na miejscu łączenia montowany jest dodatkowy wspornik, który w znacznym stopniu maskuje łączenia. Dzięki temu zakupiony przez nas karnisz może być nie tylko praktyczny, trwały i idealnie dopasowany do okien, ale jednocześnie także estetycznie wykonany.

Poszukując idealnych karniszy warto także pamiętać o wspornikach. Przy niewielkich oknach wystarczające są dwa wsporniki znajdujące się na końcach karnisza. W przypadku, kiedy będziemy planowali zawieszenie karnisza o długości przekraczającej 2,4m, lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie wsporników pośrednich. Zazwyczaj takie rozwiązania są przewidziane już przez producentów, dzięki czemu dłuższe karnisze są wyposażone w dodatkowe wsporniki. Głównym działaniem wsporników jest zapobieganie nieestetycznemu wyginaniu się karniszy.