Zalety tytanowych obrączek

Symbolem trwałości, wzajemnej miłości oraz wierności pary, która zawarła związek małżeński są obrączki. Ten przedmiot symbolizuje bardzo dużo, jest nieodłącznym atrybutem szczęśliwych państwa młodych, który z dumą jest noszony przez cały czas trwania małżeństwa. Podczas wyboru obrączek przyszli państwo młodzi starają się znaleźć wzór, który najbardziej im się podoba, jednak poza walorami estetycznymi, warto zwrócić uwagę także na to, by były one wygodne oraz trwałe. Decyzja, jakie obrączki wybierzemy nie jest łatwa, bowiem w sklepach z biżuterią znajdziemy całą masę przeróżnych modeli oraz fasonów, które wykonane są z rozmaitych materiałów.

Ciekawe fasony obrączek z tytanu

tytanowe obrączkiNiezwykle ważne jest, by dopasować obrączki pod względem rozmiaru oraz szerokości, zdecydować się na profil wewnętrzny oraz zewnętrzny, który najbardziej nam odpowiada. Najczęściej wykorzystywanym materiałem do produkcji obrączek jest z pewnością złoto, które znajdziemy w różnych próbach. Są one zdecydowanie bardziej popularne od platyny, która jest niezwykle cennym, ale jednocześnie drogim metalem szlachetnym. Coraz więcej osób szuka zamienników tych drogich materiałów, co sprawia, że decydują się na tytanowe obrączki. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że ich cena jest bardzo przystępna, a jednocześnie charakteryzują się one twardością oraz dużą wytrzymałością, zarówno na uszkodzenia, zadrapania, zarysowania, jak i działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Metal ten jest antyalergiczny, co sprawia że każdy może sobie na niego pozwolić. Jego ciemnoszara barwa sprawia, że obrączki są oryginalne, a w połączeniu ze złotem wyglądają niezwykle ciekawie. Coraz chętniej przyszłe panie młode wybierają obrączki z różnymi zdobieniami, wśród których najpopularniejsze są diamenty oraz cyrkonie, które pięknie lśnią na palcu oraz prezentują się niezwykle efektownie. Obrączki tytanowe występują zarówno w wersji polerowanej, jakiej satynowanej, w zależności od tego, na jaki rodzaj się zdecydujemy wymagają odpowiedniej pielęgnacji.

Decydując się na odpowiedni oraz wymarzony wzór obrączek warto wziąć pod uwagę jego szerokość, bowiem cienkie wzory zdecydowanie łatwiej ulegają uszkodzeniom oraz wgnieceniom. Grubsze wzory są zdecydowanie bardziej odporne, co sprawia, że nie ulegną deformacji. Nie każda szerokość obrączek dobrze leży na wszystkich, osoby o szczupłych i delikatnych dłoniach powinny wybrać wzór cieńszy, z kolei te o masywnych rękach z powodzeniem mogą nosić obrączki szerokie. Dużym ułatwieniem przy wyborze obrączek jest mierzenie poszczególnych wzorów, by przekonać się, który fason najlepiej prezentuje się na naszym palcu.