Zalety stosowania kabiny lakierniczej

W dobie szybkiego rozwoju technologicznego nie brakuje innowacyjnych technicznych rozwiązań, które są w stanie w bardzo efektywny sposób rozwiązywać nasze liczne problemy. Dotyczy to także lakiernictwa, które rozwinęło się znacznie na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Ochronna powłoka lakiernicza zabezpiecza różne elementy, szczególnie metalowe, przed niszczeniem się w wyniku upływu czasu i działania warunków atmosferycznych, co znacznie wydłuża żywotność wielu przedmiotów.

Gdzie kupić kabinę do malowania proszkowego?

przestronna kabina do malowania proszkowegoJedną z metod lakierowania jest malowanie proszkowe. Na czym ono polega? To metoda, w której zamiast lakieru natryskuje się specjalny proszek. Jego właściwości mogą być różne, tak jak kolor, co zależy przede wszystkim od jego składu chemicznego. Różnica między wykorzystywaniem proszku, a lakieru, polega przede wszystkim an tym, że proszek nie przyczepia się do przedmiotu dzięki swoim cechom, lecz poprzez wykorzystywanie pola elektrostatycznego. Malowany przedmiot dobrze będzie umieścić w odpowiedniej kabinie, co pozwoli na skuteczną regulację przebiegu malowania z wykorzystaniem tej technologii. Jeżeli potrzebna nam jest przestronna kabina do malowania proszkowego do naszego warsztatu to możemy zlecić wykonanie jej według indywidualnych zapotrzebowań. Sprawi to, że uda nam się w efektywny sposób malować tą techniką wybrane elementy z metalu, takie jak karoseria samochodu. Duża kabina sprawi, że będziemy mogli wjechać tam samochodem, a następnie rozebrać go na części i zabezpieczyć cała jego powierzchnię. W kabinach stosuje się różne rodzaje filtrów, co pozwala na odzyskanie proszku, który nie został wykorzystany, gdyż powierzchnia była już maksymalnie nasycona tym materiałem. Takie zjawisko występuje dzięki wykorzystaniu pola elektrostatycznego, które jest bardzo korzystne dla przebiegu malowania. Procesy, jakie zachodzą w kabinie do malowania muszą być starannie monitorowane, a więc powinna ona być wyposażona w szereg różnych czujników, monitorujących stan przedmiotu, w tym na przykład jego temperaturę.

Ostatnim etapem prac nam przedmiotem, który jest malowany w ten sposób, zawsze jest utwardzanie powłoki lakierniczej, do czego wykorzystuje się wysoką, sięgającą nawet kilkuset stopni, temperaturę. Pozwala to na ujednolicenie i utwardzenie masy z proszku, która znajdowała się na uziemionym przedmiocie poddawanym natryskowi. Tak utwardzony lakier jest bardzo wytrzymały, a jedna jego powłoka odpowiada kilku powłokom lakieru natryskiwanego tradycyjnie.