Zalety poliuretanowych kółek

Moja mała pociecha nie jest już taka mała. Nadszedł czas, by kupić córeczce nowy wózek spacerowy. Za oknem widać już pierwsze oznaki wiosny, a więc już za chwilę przyjdzie czas na codzienne spacery po parku i łapanie pierwszych promyków słońca. Nie byłabym sobą, gdybym nie sprawdziła uprzednio w Internecie, która „spacerówka” będzie najlepsza.

Poliuretanowe kółka do wózka mojego dziecka

zoptymalizowane koła z poliuretanuNa forum przeznaczonym dla młodych mam mogłam znaleźć wiele informacji o sprawdzonych markach, o tym, gdzie są najlepsze promocje na wygodne wózki spacerowe oraz na jakich oponach powinny jeździć, by nie trzeba było ich wymieniać co chwilę. Temat kół bardzo mnie zaintrygował, bo nie wiedziałam, że o tak prozaiczną rzecz można się pokłócić. Dopiero gdy sama zaczęłam czytać o tym, jakie argumenty podają zwolennicy kół z poliuretanu oraz ci, którzy wolą pompowane opony musiałam zdecydować, po której stronie barykady jestem. Po przeczytaniu całej kilkugodzinnej rozmowy zakończonej ostrymi słowami postanowiłam sprawdzić, na ile każda ze stron ma rację. W tym celu udałam się do zakładu znajomego, w którym produkowane są zoptymalizowane koła z poliuretanu. W dyskusji byłam przychylniejsza nowoczesnemu rozwiązaniu, dlatego chciałam się upewnić, że kupując wózek z poliuretanowymi kołami będę mogła cieszyć się ich jakością przez te kilka lat. Ponadto, chcemy mieć z mężem więcej dzieci, więc dobrze by było, gdyby na jednym wózku wychowały się nasze wszystkie pociechy. Mój kolega powiedział, że poliuretan jest odporny na ścieranie, ze względu na swój skład. Mam więc pewność, że pokonując wiele kilometrów zarówno po asfalcie, jak i po polbruku i ścieżce nie będę się martwiła o ich kondycję. Koła z poliuretanu nie odkształcają się, więc zimą nie będą się kurczyły, ani na lato, gdy temperatura powietrza zacznie rosnąć, nie będą się rozszerzały. Do tego zależy mi, żeby czasem móc przejechać kawałek z dzieckiem w wózku w domu, dlatego kółka nie mogą pozostawiać ślady i taką zaletę posiada również poliuretan – koła z niego wykonane nie będą znaczyły terenu na panelach czy płytkach. Przy okazji potwierdziłam to, co przypuszczałam, czyli że im większe koło z poliuretanu, tym bardziej jest ono zbliżone do pompowanego. Im większe koła, tym mniejsze zużycie, więc jestem przekonana, że duże kółka z poliuretanu będą najlepsze.

Po utwierdzeniu się, że dobrze wybrałam materiał, z którego mają być zrobione kółka, zakupiłam przez Internet wózek i już po kilku dniach dostarczył mi go kurier. Wypróbuję go w niedziele po kościele i sprawdzę, czy to prawda, że nie wbijają się w opony kamyki, bo jest ich pełno na naszej osiedlowej drodze.