Zakup nowej spółki

Mój wspólnik stwierdził, że jest to bardzo dobry czas na to, aby znaleźć spółkę na sprzedaż, w którą moglibyśmy zainwestować. Początkowo nie za bardzo wiedziałem, jak w ogóle przebiegają takie transakcje i jak można sobie z tym poradzić, jednak po przeczytaniu kilku artykułów w internecie wiedziałem już, od czego mam zacząć. Teraz musiałem jeszcze znaleźć osobę, która mi w tym pomoże.

Inwestycja w nową spółkę

spółki na sprzedaż warszawaOczywiście mogliśmy założyć ze wspólnikiem swoją własną spółkę, ale na pewno zajęłoby to znacznie więcej czasu, formalności i ponieśliśmy dodatkowe koszty, na które w danej chwili nie mogliśmy sobie pozwolić. Na pewno jeśli kiedykolwiek ktoś prowadzący firmę dojdzie do wniosku, że warto będzie zainwestować we własną spółkę to na pewno bardzo dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z możliwości zakupu spółek. Zdarza się tak, że można wybrać spółkę bez zadłużenia, jednak na pewno opłacalną opcją dla mnie będzie znalezienie firmy, która jest już zadłużona. Takie firmy to czysty raj podatkowy, więc jak najbardziej będę tym zainteresowany. Jeśli chodzi o spółki na sprzedaż Warszawa to bardzo duża miejscowość, czyli też bardzo dużo możliwości. W dzisiejszych czasach jednak faktycznie widać po przedsiębiorcach, że szukają przeróżnych możliwości na obniżenie kosztów prowadzenia działalności. My właśnie zamierzaliśmy zrobić to tak samo. Jeśli ktoś bierze pod uwagę pod uwagę zakup spółek to jak nauczyłem się już, bo przez parę dni poszukiwałem różnych informacji na ten temat, że warto będzie zainteresować się przede wszystkim kwestiami formalnymi, bo to od nich dużo zależy. Wiedziałem, że faktycznie jeśli ktoś będzie zaciekawiony spółkami to znajdzie wszystkie potrzebne informacje. Mój wspólnik tylko chciał wiedzieć, jak będzie się nowa firma nazywać, chociaż i to można było zmienić. Ja na przykład wiedziałem, że bez pomocy osób z większym prawnym doświadczeniem się nie obejdzie, tak więc faktycznie zamierzałem poszukać taką osobę, która krok po kroku przejdzie ze mną przez wszystkie kwestie formalne.

W każdym z tych przypadków faktycznie trzeba zainteresować się tym wszystkim. Wiem na pewno, że zakup nowej spółki wiąże się przede wszystkim z potrzebą sprawdzenia paru informacji o niej. Niesamowicie ważną kwestią będzie oczywiście to, aby móc zakupić spółkę legalnie, więc muszą być pod taką transakcję dokumenty takie jak umowa, czy też porozumienie. To na pewno będzie zagwarantowane mi przez firmę, która będzie odpowiadała za przeprowadzenie nas przez proces sprzedaży.