Zabiegi w komorach hiperbarycznych

Nie od dziś wiadomo, że zdrowie jest najcenniejszą wartością, jaką mamy. Nie będziemy w pełni szczęśliwi nawet z góra pieniędzy, jeśli będzie szwankowało nam zdrowie. Z tego też powodu tak istotne są regularne badania oraz stosowanie się do zaleceń lekarza. Jeśli chodzi o choroby jakie nas dotykają to największy odsetek stanowią dolegliwości ze strony układu krążenia oraz układu oddechowego. To właśnie choroby tych dwóch układów stanowią znaczny odsetek wszystkich chorób dotykających ludzkość.

Czy warto wykonywać zabieg w komorze hiperbarycznej?

komory hiperbaryczne w warszawieOkazuje się jednak, że większość z nas uważa, że wystarczy jedynie tradycyjna farmakoterapia. Z biegiem lat jednak okazuje się, że choroba się rozwija, a my musimy przyjmować coraz większe dawki leków, aby móc normalnie funkcjonować. Warto jednak wiedzieć, że możemy tego uniknąć wykorzystując alternatywne metody, które mają wpływ na nasze funkcjonowanie. Jednym ze sposobów jest oczywiście zmiana stylu życia, wprowadzenie zdrowej diety i większej ilości ruchu, ale także wykorzystywanie dodatkowych zabiegów wspomagających leczenie. Do takich zabiegów należy między innymi tlenoterapia hiperbaryczna. Do takiego zabiegu wykorzystywana jest komora hiperbaryczna, w której pacjentowi podawany jest tlen pod zwiększonym ciśnieniem, które wynosi zazwyczaj około trzech atmosfer. Podawanie tlenu pod zwiększonym ciśnieniem sprawia, że znacznie większa jego ilość dostaje się do naszego organizmu. Polecane są przede wszystkim komory hiperbaryczne w Warszawie. To właśnie tam znajdują się najbardziej nowoczesne komory, dzięki którym zabieg jest naprawdę efektywny. Okazuje się, że wystarczy już około półgodzinny zabieg, aby znacznie zwiększyć wydolność naszego organizmu, poprawić saturację, a także zwiększyć zdolności regeneracyjne i odnowę komórkową. W Warszawie również cena za zabieg nie jest tak wysoka, jak mogłoby się nam wydawać. Okazuje się bowiem, że niewielka kwota wystarczy, aby w pełni móc wykorzystać dobroczynne właściwości tlenu.

Sam zabieg przeprowadzany jest przez lekarza, który na początku przeprowadza z nami wywiad, na podstawie którego ustalane są parametry zabiegu. Istnieją oczywiście przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegu, jak na przykład ciąża, czy też karmienie piersią. Polecane są one natomiast dla wszystkich osób, które borykają się z astmą oskrzelową, POChP, czy mukowiscydozą, a także z chorobą niedokrwienną serca, czy też z niewydolnością krążenia. Zabiegi te są polecane w wielu schorzeniach, a ich efekty są naprawdę dobre.