Zabiegi protetyki stomatologicznej

Zdejmowane protezy częściowe często nie są tak wygodne jak tradycyjne protezy całkowite. Mają tendencję do gromadzenia bakterii i mogą powodować próchnicę lub chorobę przyzębia. Właściwa higiena jamy ustnej jest ważna, aby zapobiec gniciu protezy, dlatego warto ją czyścić zgodnie z zaleceniami dentysty. Warto przeczytać poniższe instrukcje, aby zadbać o swoją częściową. Pomogą nam utrzymać zdrowe usta. Po zakończeniu używania zdejmowanej części należy co wieczór wyjmować ją do czyszczenia.

Zastosowanie protez w protetyce stomatologicznej

fachowa protetyka stomatologiczna mokotówProtezy szkieletowe metalowe są generalnie bezpieczniejsze i trwalsze niż protezy akrylowe. Części metalowe są na ogół cieńsze i bardziej higieniczne niż ich odpowiedniki akrylowe. Zdejmowane protezy częściowe mogą również pomóc ograniczyć dryfowanie sąsiednich zębów. Ta opcja może poprawić nasz wygląd i mowę. Oto kilka zalet tego typu protezy: jeśli nie jesteśmy zadowoleni ze swoich obecnych protez i chcielibyśmy je zastąpić trwałym rozwiązaniem, rozwiązaniem może być proteza na implantach. Ten rodzaj protezy ma wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi protezami, w tym większą stabilność. Poprawia również naszą pewność siebie, ponieważ można go usunąć w razie potrzeby. Zalety protezy opartej na implantach to łatwość konserwacji, stabilność i możliwość spożywania szerszej gamy produktów spożywczych. Tradycyjne protezy wymagają więcej zabiegów konserwacyjnych niż protezy na implantach. Zajmuje się tym fachowa protetyka stomatologiczna mokotów natomiast to miejsce, gdzie nie brakuje gabinetów specjalistów od protetyki. Ten ostatni wymaga częstego szczotkowania i płukania w zimnej wodzie przez noc. One również się zużywają i mogą z czasem zmieniać kształt. Po kilku latach mogą wymagać całkowitej wymiany. Alternatywnie możemy wybrać protezę wspartą na implantach, która pozostaje w jamie ustnej do momentu wizyty u dentysty i nie trzeba jej usuwać. Możemy wybrać typ z implantem, jeśli mamy wystarczająco dobry przepust kostny. Protetyka dentystyczna typu overdenture jest wykonana z metalowych ram osadzonych na konstrukcji nośnej, takiej jak implanty. Implanty te zapewniają protezom overdenture bardziej stabilną podstawę, umożliwiając pacjentom wydajniejsze przeżuwanie i wydajniejsze trawienie pokarmu. 

Protezy nakładkowe są utrzymywane na miejscu przez mocowania lokalizatora, które łączą się z poszczególnymi implantami. Protezy nakładkowe mogą być również wyposażone w „czapki retencyjne”, które przyczepiają się do implantów, poprawiając ich funkcję i efektywność żucia. Na rynku dostępne są różne rodzaje kołków overdenture. Warto dowiedzieć się o nich więcej. Są świetną opcją dla pacjentów bezzębnych. Możemy być zaskoczeni wiedząc, że mogą one pomóc poprawić jakość naszego życia.