Zabawa i ćwiczenia – piasek kinetyczny Nefere

Dzieci uwielbiają zabawy sensoryczne. Brudzenie rąk, chlapanie wodą, dotykanie różnych faktur – to wszystko jest dla dzieci nie tylko ciekawe i przyjemne, ale również pozwala ćwiczyć rączki, które uczą się rozpoznawać  różne stopnie odporności przedmiotów na dotyk. Twardość, miękkość, stany pośrednie, gładkość, chropowatość… Dzieci uwielbiają zmienne kształty i tekstury! Z tego właśnie względu zabawki przeznaczone dla dzieci powinny dawać im nie tylko radość zabawy, ale również mieć dodatkową wartość w postaci edukacyjnej lub rozwojowej.

Największe zalety piasku kinetycznego

piasek kinetyczny nefereDzieci uwielbiają zabawy w piaskownicy, przesypywanie drobin piaskowych, stawianie i niszczenie babek, dlatego też kiedy nadchodzą zimowe miesiące i nie można spędzać długich godzin w piaskownicy, warto pomyśleć o domowym zamienniku w niczym nieustępującemu naturalnej luźnej skale osadowej. Piasek kinetyczny Nefere to rozwiązanie pozwalające doświadczać frajdy związanej z bawieniem się piaskiem bez konieczności opuszczania czterech ścian. Wystarczy urządzenie w domowych pieleszach takiego kącika dla malucha, w którym mógłby on bez przeszkód rozsypywać piaseczek i stawiać różnorodne budowle. To jedna z największych zalet kinetycznych produktów – doskonale nadają się do wykorzystania we wnętrzach, a dzięki temu, że są bardzo plastyczne i mokre pozwalają na pełną dowolność w budowaniu babek o przeróżnych kształtach i rozmiarach. Żadne dziecko nie odmówi sobie radości przesypywania piasku łopatką z wiaderka do foremek albo zlepiania go w wielobarwne bryły, dlatego też nawet kilogram tego wyrobu pozwala zająć pociechy przez wiele godzin. Oczywiście są również dostępne większe pojemności, oznaczające jeszcze więcej frajdy i więcej godzin wspaniałej rozrywki. Kupny piasek występuje również w różnych kolorach, z tego właśnie względu nic nie ogranicza pomysłowości i fantazji dzieci, mogą one tworzyć wszelkie dziełka. Lista zalet piasku kinetycznego nie kończy się jednak na jego podobieństwie do tego prawdziwego.

Pod wieloma względami kinetyczne drobiny okazują się być lepszym rozwiązaniem. Są one miękkie i przyjemne w dotyku, a także niezwykle higieniczne, a więc dziecku nie grozi skaleczenie i kontakt z zarazkami nieznanego pochodzenia. Z dużą łatwością formują się one we wszystkie wymyślone przez małą główkę kształty, pozwalają się także kroić, dlatego dzieci mogą wykazywać się kreatywnością w tworzeniu figurek i budowli. Z pewnością dla każdego dziecka będzie to najlepszy prezent, dzięki któremu nie tylko wspaniale spędzi czas przy rozwijaniu wyobraźni, ale również ćwiczeniu dłoni i paluszków.