Z czego się robi altany ogrodowe?

Można się zdziwić ile opcji projektowych istnieje dla konstrukcji, jakimi są altanki ogrodowe. Jeśli chodzi o altany, to pierwsze, co przychodzi na myśl, to zabudowa drewniana. Istnieje wiele opcji takich budynków. Większość drewnianych konstrukcji będzie organicznie pasować do każdego stylu wiejskiego bez dodatkowego krajobrazu i wystroju wnętrz. Ważnym czynnikiem jest też cena – budynki drewniane są tańsze niż z innych materiałów budowlanych.

Rodzaje altan ogrodowych

stylowe altanki ogrodoweW moim rozumieniu altana ogrodowa to mały i prosty projekt w którym można usiąść, poczytać książkę lub wypić herbatę. Kiedy na nią patrzysz, jest to pierwsza rzecz, którą chcesz zrobić. Stylowe altanki ogrodowe w ogrodzie lub na terenie podmiejskim to nie tylko świetny dodatek do projektowania krajobrazu, ale także wspaniałe miejsce na letnie wakacje. Altana może być wykorzystywana do przyjemnych zajęć na świeżym powietrzu lub kolacji z rodziną, a także jest idealna na uroczystości. Obecnie na rynku prezentowany jest duży asortyment pięknych altan wykonanych z drewna, metalu, poliwęglanu, kamienia, cegły i wszelkich innych materiałów, dzięki czemu każdy może wybrać idealną opcję do dekoracji własnego ogrodu lub strefy podmiejskiej. Ponadto doświadczony rzemieślnik może wcielić tę konstrukcję nawet samodzielnie. Otwarte altany mogą przylegać do budynku mieszkalnego lub dowolnego innego budynku na obszarze podmiejskim. Są idealne dla regionów o ciepłym klimacie, ponieważ pozwalają cieszyć się naturalnym środowiskiem i spokojnymi zajęciami na świeżym powietrzu. Zamknięte z kolei mają w swojej konstrukcji ściany nośne i przegrody. Zamknięte altany mogą być używane w zimnych porach roku oraz w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Jedyną ich wadą jest ich nieporęczny wygląd. Piękna altana ogrodowa może jednocześnie zawierać otwarte i zamknięte przestrzenie funkcjonalne. Zazwyczaj znajduje się zamknięta kuchnia, a otwarta to jadalnia, platforma do rekreacji i rozrywki. Szklane ścianki działowe przesuwne od podłogi do sufitu czy rolety mogą skutecznie je ograniczać.

Altany różnią się kształtem. Mogą być kwadratowe, okrągłe, owalne, wielopłaszczyznowe. Jej wybór zależy od osobistych preferencji właściciela i cech krajobrazu na podwórku. Do kreatywnego zaprojektowania letniego domu lub wiejskiej chaty są bardziej oryginalne pomysły na dekorowanie altanek – chaty na nogach, dom gnoma lub królewski powóz. To są nowoczesne style, które dopiero będą mieć swój czas w tym sezonie. Warto więc śledzić nowinki projektowe.