Wykorzytanie profesjonalnych agregatów pradotwórczych

Urządzenia elektryczne bardzo ułatwiają codzienne życie i nie można wyobrazić sobie niekiedy pracy bez ich użycia. Niestety nie zawsze znajdziemy się w miejscu, gdzie źródło prądu jest dostępne, o czym przekonują się zwykle budowlańcy i służby ratownicze udzielające pomocy w wielu często odciętych od cywilizacji regionach. W takim przypadku nie pozostaje nic innego jak tylko użyć alternatywnego źródła energii elektrycznej.

Profesjonalny agregat prądotwórczy

Profesjonalne agregaty prądotwórczeMówiąc alternatywnej nie mam na myśli tutaj mobilnego wiatraka przyczepionego do samochodu, który będzie generował napięcie, ani o panelu przyczepionym na dachu karetki czy wozu strażackiego. Generują one oczywiście prąd, ale jego ilość jest znikoma. Bardziej efektownym rozwiązanie jest produkcja prądu za pomocą agregatu, który dostarczy nam wystarczającą ilość energii dla naszych potrzeb. Profesjonalne agregaty prądotwórcze potrafią dostarczyć odpowiednią ilość prądu, tak aby nasze urządzenia nie zawiodły. Wykorzystując do tego silniki spalające benzynę wprawiają mechanizm generatora w ruch i w ten sposób tworzy się prąd. Generatory przeważnie występują w formie zbitego w prostopadłościan urządzenia wyposażonego często w uchwyty i kółka transportowe. Na jego pokładzie oprócz jednostki prądotwórczej występują liczne przyłącza o odpowiednich gniazdach do których możemy podłączyć różnego typu końcówki. Prąd generowany w takim urządzeniu może być zarówno jedno jak i trójfazowy, dlatego nie ma problemu, aby podłączyć do niego cięższe urządzenia jak na przykład betoniarki. Należy jednak pamiętać, aby urządzenie posiadało nominalnie tyle mocy co urządzenia pobierające z niego prąd, w przeciwnym wypadku agregat nie będzie w stanie ich wszystkich zasilić. Profesjonalne jednostki mają wysoką sprawność i małą awaryjność co jest szczególnie przydatne w przypadku karetek i wozów strażackich, gdzie często od tego zależy czyjeś życie. Sterowanie takim agregatem przypomina uruchomienie kosiarki spalinowej, gdyż odbywa się poprzez pociągnięcie sznurka. Niektóre modele są wyposażone także w rozrusznik uruchamiany z akumulatora.

Modele profesjonalne muszą się charakteryzować wysoką wydajnością połączoną z małą awaryjnością. Większość firm oferujących takie produkty doskonale zdaje sobie z tego sprawę i ich produkty charakteryzują się właśnie takimi cechami. Koszt tych urządzeń jest wyższy niż amatorskich rozwiązań, ale za jakość płacić trzeba i nic tego nie jest w stanie zmienić. Poza tym awarie tych urządzeń podczas ich stosowania mogą przynieść dużo większe konsekwencje niż strata pieniędzy.