Wygodne i nowoczesne krzesło gamingowe

 

Moje życie kręci wokół komputera. Na co dzień jestem twórcą stron internetowych, a popołudniami maniaczką gier. Odliczając sen i parę innych czynności to resztę czasu pochłania mi wpatrywanie się w ekran monitora. Problemy z kręgosłupem mam od dziecka. Już od najmłodszych lat wykryto u mnie wady, które stopniowo udało mi się skorygować, jednak mój aktualny tryb życia sprawił, że ponownie dały o sobie znać. Wyjścia były dwa, albo przystosuje moje stanowisko komputerowe i poprawie sobie warunki korzystania z niego, albo mój kręgosłup odmówi mi wkrótce posłuszeństwa.

Krzesło wspomagające prawidłowa pozycje siedzenia

nowoczesne krzesło gamingoweJak nie trudno się domyślić wybrałam opcje numer jeden. Dostosowałam swoje stanowisko komputerowe do wszystkich wymogów, aby w jak najbardziej prawidłowy sposób z niego korzystać. Mój zwykły fotel zastąpiło wygodne i nowoczesne krzesło gamingowe. Wyposażone w dwie specjalne poduszki, które dbają o odpowiednie ułożenie karku i kręgosłupa. Posiada parę przydatnych funkcji takich jak zmiana pozycji oparcia, czy możliwość bujania się. Ważnym elementem są podłokietniki, których do tej pory nie miałam. Dopiero teraz doceniam zalety ich posiadania. Mogę swobodnie oprzeć ręce na specjalnych oparciach wykonanych z miękkiego materiału i cieszyć się chwilą relaksu. Ogólnie według mnie to bardzo ładny mebel. Ma taki dynamiczny, opływowy kształt, a jego czarno-czerwony wygląd od razu przypadł mi do gustu. Czujesz się w nim trochę jak w jakimś luksusowym samochodzie, a przynajmniej tak mi się wydaje. Jest wykonany z pianki, która pomimo użytkowania jak na razie się nie odkształciła, a to nie wątpliwie plus. Pianka ta również ma funkcje swobodnego przepływu powietrza, to istotne kiedy spędzasz na krześle po kilka godzin dziennie. Oprócz wymiany siedzenia postanowiłam także zmienić położenie biurka i zaaranżować na nim więcej miejsca niż dotychczas. To była zmiana bardziej dla mnie samej niż zdrowotnie. Postanowiła, że jak szaleć to na całego. Bardzo ciekawym rozwiązanie było przytwierdzenie monitorów do ściany. Zaoszczędziłam miejsce i mam je teraz na lepszej wysokości względem głowy.

Zmiany wyszły mi na dobre. Minęło jakieś pół roku od całego tego przedsięwzięcia. Zakupione wygodne i nowoczesne krzesło gamingowe i nowy układ biurka sprawdzają się rewelacyjnie. Bóle pleców minęły. Zauważyłam nawet, że nie jestem już taka śpiąca jak kiedyś i ograniczyłam ilość wypijanej dziennie kawy. Myślę, że częściej powinnam tak dostosowywać swoje otoczenie do aktualnych potrzeb i skupić się na dbaniu o zdrowie. Nikt nie zadba o mnie lepiej niż ja sama.