Wydajny koncentrator tlenu

Oddychanie jest podstawową czynnością, którą wykonujemy niemal 25 tysięcy razy dziennie, przyjmując średnią wartość, wynoszącą kilkanaście razy na minutę. Z każdym oddechem dostarczamy do płuc tlen, który odgrywa w ludzkim organizmie jedną z kluczowych ról – utleniona krew dociera do każdej tkanki w ciele i je odżywia. Dzięki temu usprawnia pracę całego organizmu. W przypadku pojawienia się niewydolności oddechowej, konieczne jest zastosowanie tlenoterapii.

Zalety wynajmu koncentratora tlenu

koncentratory tlenu na wynajemTlenoterapia, do której stosuje się koncentratory tlenu, stosowana jest głównie u osób dotkniętych chorobami układu oddechowego, nowotworami, schorzeniami kardiologicznymi oraz powikłaniami pochorobowymi. Koncentratory tlenu na wynajem są powszechnie stosowane u pacjentów z POChP, astmą mukowiscydozą oraz niewydolnością krążenia. W dobie pandemii koronawirusa, koncentrator tlenu to bardzo rozchwytywane urządzenie. Ozdrowieńcy, jak i osoby chore korzystają z jego wsparcia podczas zmagania się z niewydolnością oddechową. Domowa tlenoterapia nie jest w stanie zastąpić pełnej hospitalizacji, lecz w wielu przypadkach pomoże jej uniknąć. Warto używać tlenu w ostrożny sposób, najlepiej po wcześniejszej konsultacji medycznej . Nieumiejętne korzystanie z koncentratora tlenu może doprowadzić do pogorszenia objawów i stanu zdrowia pacjenta. Wynajem koncentratora tlenu pozwala na korzystanie z niego w warunkach domowych. Przed każdym użyciem warto sprawdzić stan maszyny. Jeśli nie widzimy żadnych oznak awarii, to możemy bezpiecznie podłączyć go prądu, a następnie zakładamy pacjentowi maskę lub wąsy tlenowe. Dobra wytwornica tlenu posiada w swoim wyposażeniu nawilżacze powietrza. Do nawilżacza możemy stosować wodę destylowaną, która jest dostępna w sklepach motoryzacyjnych i na stacjach benzynowych. Nawilżony tlen skutecznie zapobiega wysuszaniu błon śluzowych. Może to być skutek uboczny w szczególności przy długotrwałej tlenoterapii. Czas trwania jednej sesji jest ściśle określany przez lekarza prowadzącego.

Ceny koncentratorów tlenu sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych i nie podlegają refundacji ani dofinansowaniu. Osoby, które nie stać na zakup nowego sprzętu mogą lub potrzebują go tylko na określony okres czasu, mogą skorzystać z opcji wynajmu. Taki sprzęt jest energooszczędny i emituje niski poziom hałasu. Wysokiej jakości koncentratory cechuje niskie zużycie prądu (ok. 35 – 40 W). W przypadku niektórych modeli możliwe jest naprzemienne stosowanie zasilania sieciowego i akumulatorowego.