Wybór szafy na wymiar

W czasach PRL-u konsument cieszył się, gdy udało mu się zdobyć jakikolwiek mebel. Nikt nie zastanawiał się nad tym, czy nie jest on przypadkiem zbyt duży do danego pomieszczenia i nie zabiera zbyt wiele światła, z jakich materiałów został wykonany, a nawet nad tym, czy jest po prostu ładny. Dzisiaj klient może spełnić niemal każdą swoją zachciankę. Meble coraz częściej są kupowane na wymiar, zaś ich wykonanie poprzedza wykonanie projektu. Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić możliwości, jakie mamy w przypadku zakupu szaf zamawianych w Tychach.

Projektowanie szaf na wymiar w Tychach

szafy na wymiar w TychachW mojej rodzinnej miejscowości – Tychach możemy odnaleźć wiele firm zajmujących się wykonywaniem mebli na wymiar. Przeważnie zajmują się one projektowaniem, wykonywaniem i montażem zarówno kuchni, jak i innych mebli. Wszystkie szafy na wymiar w Tychach są wykonywane z bardzo dużą starannością. Sama zamawiałam dwa takie produkty. Ich wykonanie poprzedziło stworzenie dokładnych projektów. Pracownik firmy, w której chcemy zamówić meble osobiście przyjedzie do naszego domu, aby dokładnie pomierzyć miejsce, w którym chcemy ustawić szafę, a następnie pokazać nam palety z przykładowymi materiałami. W Tychach wybór frontów jest olbrzymi, ponieważ producenci mebli z tego miasta mają podpisane kontrakty nie tylko z polskimi, ale także zagranicznymi firmami produkującymi te elementy mebli. Do wyboru mamy zatem nie tylko szafy drewniane, ale także foliowane i akrylowe. Możemy wybrać fronty matowe lub z małym, średnim, dużym, bardzo dużym połyskiem w dowolnym kolorze. Nie musimy także ograniczać się do wyboru jednego koloru lub materiału. Ciekawą i często wybieraną opcją w Tychach jest tworzenie szaf akrylowych z lustrami. Zamawiając nasz wymarzony mebel, pamiętajmy, że nie możemy skupić się jedynie na jego frontach. Nie bez znaczenia są także inne niezbędne w szafach dodatki takie jak:  zawiasy, szyny, prowadnice, klamki, rurki na wieszaki, szczotki maskujące, listwy wykończeniowe oraz łączące. Wszystkie wymienione części powinniśmy wybrać podczas wizyty u nas fachowca, który dokonuje pomiarów.

Zamówienie szafy wydaje się rzeczą bardzo prostą. Nie zawsze tak jednak jest. Tyskie firmy zajmujące się projektowaniem, tworzeniem oraz montowaniem tego typu produktów oferują klientom bardzo wiele. Musimy zdecydować nie tylko o tym, z jakiego materiału nasza szafa ma być wykonana, ale także zadbać o odpowiedni dobór mniejszych elementów – zawiasów, klamek, prowadnic, szyn, powłok łączących i wykończeniowych, a nawet  szczotek maskujących. Po wykonaniu szafy zrozumiemy, że każdy detal ma ogromne znaczenie w ocenie jej całościowego wyglądu.