Weselne pokazy pirotechniczne

Polskie społeczeństwo, podobnie zresztą jak i cały świat jest dość mocno podzielony w wielu kwestiach, szczególnie tych światopoglądowych. Ostatnio jedną z takich kwestii, która była zresztą nieźle nagłośniona była kwestia pokazów fajerwerków podczas imprez sylwestrowych, szczególnie tych odbywających się w największych polskich miastach. Pod wpływem tych nacisków w wielu miejscowościach odwołano tego typu pokazy na rzeczy pokazów świetlnych co mocno odbiło się na całej branży.

Spektakularne pokazy sztucznych ogni na weselach

pokaz sztucznych ogni na weselu na wsiDecyzje miast o odwoływaniu lub zmniejszaniu zamówień na fajerwerki z okazji świętowania nowego roku były sporym problemem dla producentów, dlatego mieli oni nadzieję, że uda im się odrobić straty w drugiej największej grupie ich klientów, czyli w branży weselnej. Z uwagi na spadek ogólnego popytu, ceny fajerwerków spadły, dlatego niektóre pary młode mogły wykorzystać ten fakt do zorganizowania spektakularnych widowisk podczas stanowiących jedną z głównych atrakcji dla gości. Oczywiście nadal pozostaje kwestia indywidualnych preferencji nowożeńców co do fajerwerków, ale statystyki jasno wskazują, że przeciętny pokaz sztucznych ogni na weselu na wsi jest zdecydowanie dłuższy, niż w przypadku wesel w miastach, gdzie jest po prostu większa szansa na skargę któregoś z sąsiadów, czy kontrolę straży miejskiej. Na wsiach wesela nadal są bliższe dawnym tradycjom i łatwiej jest o aprobatę nawet półgodzinnego pokazu sztucznych ogni, które dzięki malejącym cenom zdarzają się coraz częściej. Niezależnie od miejsca wesela, pokazy fajerwerków organizowane są dziś w bardzo bezpieczny sposób, a ich obsługą zajmują się zwykle profesjonalne firmy dbające o bezpieczeństwo widowni oraz późniejsze posprzątanie okolicznego terenu, dzięki czemu praktycznie eliminowane jest zagrożenie spowodowane niewybuchami. Zazwyczaj do puszczania fajerwerków wykorzystywane są nawet specjalne platformy, dzięki którym widoczne są nawet niskie fajerwerki, a jednocześnie nie ma ryzyka, że dana petarda wystrzeli w niekontrolowanym kierunku.

Branża weselna od lat należy do jednych z największych zamawiających sztucznych ogni w Polsce, jednak w ostatnim czasie producenci muszą zwracać na nią szczególną uwagę, w związku z mniejszymi zamówieniami ze strony miast. Sprawia to jednak, że nowożeńcy mogą liczyć na niższe koszty takich pokazów, a firmy zajmujące się ich organizacją przykładają jeszcze większą uwagę na bezpieczeństwo, dzięki czemu w ciągu najbliższych lat pokazy sztucznych ogni mogą wrócić do łask.