Warto zainteresować się obowiązkami inwestorów

Utworzenie specjalnej Polskiej Strefy Inwestycyjnej było bardzo dobrym posunięciem ze strony rządu centralnego. Jak działa taka strefa? W wyznaczonych miejscach na terenie kraju, szczególnie tam, gdzie panuje wysokie bezrobocie, przedsiębiorcy, którzy chcą zacząć realizować nowe inwestycje, mogą liczyć na znacznie ulgi podatkowe, zależnie od tego, jak dużą inwestycję chcą poczynić. Warto zaznajomić się z tymi regulacjami prawnymi, gdyż przynoszą one ogromne korzyści.

Inwestorzy w PSI mają obowiązek informacyjny

jakie informacyjne obowiązki w psiRealizując programy inwestycyjne w ramach PSI musimy spełnić pewne obowiązki informacyjne. Zalicza się do nich umieszczenie stosownej tablicy, która będzie widoczna. Biorąc pod uwagę, że projekt, zależnie od wielkości naszego przedsiębiorstwa i rozmiaru inwestycji, trwać może od dziesięciu, do nawet piętnastu lat, tablica informująca o udziale w projekcie powinna być wytrzymała oraz estetyczna. Jej projekt otrzymamy, gdy zapadnie w naszej sprawie pozytywna decyzja, a my rozpoczniemy realizację inwestycji. Wykonanie takiej tablicy należeć już będzie do naszych obowiązków. Przestrzegać trzeba przepisów dotyczących wymiaru takiej tablicy, która musi mieć odpowiedni format, ale materiał, z którego ją wykonamy, pozostaje dla nas dowolny. Ważne jest tez miejsce, w którym ulokujemy taką tablicę informacyjną, ponieważ musi ono być widoczne i dobrze eksponowane, na przykład ogrodzenie przy bramie wjazdowej na teren przedsiębiorstwa lub ściana przy wejściu do biura prezesa. Im lepiej eksponowane miejsce, tym lepiej dla nas. Jeżeli chcemy wiedzieć, jakie informacyjne obowiązki w PSI spoczywają na inwestorach, warto sprawdzić rządowe strony informacyjne. Znajdziemy na nich wszystkie niezbędne do prowadzenia firmy informacje, przygotujemy się więc odpowiednio do składania wniosków oraz wypełniania obowiązków inwestora. Zależnie od tego, jak dużą inwestycję chcemy zrealizować, możemy liczyć na wsparcie w różnych formach i o różnej wysokości ulgi podatkowej, która obejmie wszystkie nasze działania.

Oprócz obowiązku informacyjnego inwestorzy w Polskiej Strefie Inwestycyjnej muszą spełnić też inne wymagania, takie jak zachowanie własności posiadania aktywów oraz ruchomości, a także zachowanie miejsc pracy, które zostały utworzone w ramach danej inwestycji. Celem jej jest poprawa sytuacji ekonomicznej w wielu regionach, w których nie wygląda ona wcale najlepiej. Do tej pory wiele miast i miasteczek wyszło dzięki temu z biedy, a teraz są dobrze prosperującymi lokalnymi społecznościami.