Usługi kurierskie z Anglii do Polski

 

W Anglii wbrew pozorom nie jest tak bardzo drogo. Ceny elektroniki czy samochodów są często lepsze niż w Polsce. Sprowadzane są także wszelkie inne rzeczy, jak meble, zegarki, książki czy dekoracje. W Anglii jest milion Polaków. Naturalną rzeczą jest więc także przewóz wszelkich rzeczy między Anglią a Polską. Na szczęście rynek ten jest tak duży, że ceny są coraz bardziej konkurencyjne i nie wydamy na to aż tak wielkiej fortuny.

Przesyłki z Anglii do Polski

kurier z anglii do polskiPrzesyłając wszelkie przedmioty z Anglii do Polski warto pamiętać, że ceny różnią się bardzo znacznie. Wszystko zależy po pierwsze od gabarytów, wagi, miejsca przeznaczenia oraz priorytetu, czyli kiedy chcemy tą przesyłkę odebrać. Ponadto koszty zwiększają się, gdy chcemy dodatkowego ubezpieczenia, czy oznaczenia uwaga szkło i wybitnego traktowania. Najlepsze ceny są, gdy kupujemy coś z Anglii na którymś z popularnych stron sprzedających na cały świat. Gorsze są ceny, gdy są to zwykłe sklepy internetowe. Wynika to z masowości sprzedaży na Polskę i wysyłek do naszego kraju. Oczywiście gabaryty i rodzaj przesyłki mają wpływ dlatego, że do busa czy tira zapakujemy dużo pudełek o wymiarach boków do pięćdziesięciu centymetrów, ale już samochodów tak wiele nie zapakujemy. Jeśli chcemy wysłać z Anglii paczkę do rodziny w Polsce też niestety musimy liczyć się z dość dużymi kosztami. Wyżej wspomniana przykładowa paczka potrafi kosztować od stu złotych do nawet sześciuset. Warto z tego powodu zawsze korzystać ze stron porównujących oferty kurierów w zależności od wszystkich możliwych parametrów, żeby nie przepłacić. Nie patrzmy jednak tylko na cenę, bo możemy w ten sposób trafić na niekompetentną firmę i stracić, bo przesyłka zostanie zgubiona, dostarczona po kilku miesiącach albo w stanie uszkodzonym. Kurier z Anglii do Polski to niestety droga sprawa. Warto jednak pamiętać, że mimo wszystko często opłaca się sprowadzić na przykład elektronikę czy ubrania z Anglii, a wynika to z wysokich cen takich produktów w Polsce.

Gdy wysyłamy przesyłki do rodziny często, warto wysyłać więcej ale rzadziej, jeśli to oczywiście możliwe. Na pewno wtedy zaoszczędzimy. Tak samo lepiej kupując przykładowo ubrania, kupić ich od razu więcej i raz płacić za przesyłkę, bo inaczej po prostu się to nie opłaca. Warto mieć zaufanego kuriera, o którym wiemy, że nie bierze nie wiadomo jakich pieniędzy i zawsze dostarcza przesyłki na czas, bezpiecznie i w dobrym stanie. Koniecznie zwracajmy też uwagę na to, żeby pakować przesyłkę tak, aby nie była oznaczona jako niestandardowa z powodu kształtu, bo wtedy dopłacimy.