Usługi cyklinowania w Bydgoszczy

 

Odnowienie drewnianych podłóg, schodów czy blatów jest niezawodnym sposobem, żeby mogły on odzyskać swój oryginalny blask. Poszarzałe, pociemniałe, zniszczone drewno nie prezentuje się zbyt dobrze, szczególnie, że różnicę między starym a postarzanym materiałem można dostrzec na pierwszy rzut oka. O ile postarzane drewno ma swój urok, to o to zwyczajnie stare i uszkodzone powinniśmy odpowiednio zadbać. Dobrą metodą na to jest skorzystanie z usług cyklinowania drewna.

Co można cyklinować i jak to przebiega?

cyklinowanie w Bydgoszczy - cenaCyklinowaniu podlega nie tylko stary, zniszczony materiał. Jest ono także konieczne w przypadku układania nowych podłóg (a także blatów czy schodów), gdy niewielkie różnice w grubości desek sprawiają, że podłoga jest nierówna i konieczne jest jej zeszlifowanie do właściwej, pasującej nam grubości. W obu przypadkach proces przebiega podobni. Należy zeszlifować wierzchnią warstwę drewna, która jest najbardziej zabrudzona i uszkodzona: mogą być na niej plamy, przebarwienia, zagłębienia czy różnego rodzaju rysy. Im drewno bardziej miękkie, tym bardziej podatne na zniszczenie. Szlifowanie najpierw wykonuje się z użyciem papieru ściernego o niższej gradacji, a następnie o coraz to wyższej. Proces powtarza się kilka razy, a na końcu, zamiast specjalistycznej cykliniarki, stosuje się do pracy szlifierkę. Ważne jest, aby cyklinowanie podłogi przebiegało za każdym razem w innym kierunku, natomiast ostatnim razem należy je wykonywać w kierunku zgodnym z padaniem promieni słonecznych. Zanim jednak dojdziemy do ostatniego etapu, należy uzupełnić wszelkie dziury i szczeliny w deskach i między nimi, tak aby podłoga była znów idealna. Po ostatnim szlifowaniu drewno można zabezpieczyć olejem, lakierem albo woskiem. Jeśli chodzi o dostępność tej usługi, to łatwo znajdziemy firmę, która oferuje cyklinowanie w Bydgoszczy – cena tej usługi jest zbliżona u różnych wykonawców. Warto, przed podjęciem decyzji, zapoznać się z ich dotychczasowymi dokonaniami, abyśmy mogli wybrać najbardziej doświadczoną i profesjonalną firmę w mieście.

Najczęściej cyklinowaniu poddajemy drewniane podłogi, zarówno parkiety, jak i te z litych desek. Taka usługa przydaje się jednak także przy innych elementach wyposażenia zrobionych z drewna, jak blaty kuchenne albo schody. Dzięki cyklinowaniu odsłonimy niezniszczoną, jaśniejszą warstwę drewna. Po szlifowaniu będzie ono idealnie równe i gładkie, a odpowiednie zabezpieczenie powierzchni pozwoli na podkreślenie usłojenia drewna oraz zwiększy kontrast kolorów.