Ulubione konsole dziecięce

Pierwsze konsole dla dzieci były dostępne już w latach dziewięćdziesiątych. To własnie wtedy modne stały się konsole na baterie, które można było wszędzie ze sobą zabrać, a dzieciaki szalały na ich punkcie. Mimo, że ekran był czarno biały to i tak robiły furorę i chciał je mieć każdy dzieciak z bloku. Wybór gier również nie był zbyt duży jednak przynosił frajdę i było wielu chętnych, którzy w nie grali. Liczyło się to, że było to coś nowego, ciekawego i dzieci lubiły spędzać tak czas grając w ulubioną grę.

Czy konsola jest bezpieczna dla dziecka?

przenośne konsole do gier dla dzieciPowracając jeszcze do tych czasów w których to pojawiły się pierwsze przenośne konsole do gier dla dzieci możemy zauważyć ogromną różnicę między produktem jaki był kiedyś, a jaki mamy dostępny obecnie. Przede wszystkim dawniej nie było można dokupować gier tak jak teraz. W dawnych konsolach było kilka gier, w które można było pograć,a ich strategia była zazwyczaj bardzo prosta. Dziś do nowszych technologicznie konsoli każdy jej posiadacz może dokupić sobie ogrom gier, które nie są wcale takie tanie. Nie każdego stać, by dokupować jedną grę, która jest w przedziale cenowym wahającym się  od 100zł-300zł, tym bardziej dzieci, gdyż to one są głównymi użytkownikami wspomnianych gier. Oprócz tego dawniej mimo, że konsole gier były już mozliwe do zakupu to i tak dzieci chętnie wychodziły na dwór i spędzały czas z rówieśnikami. W obecnych czasach niestety działa to na odwrót, gdyż rodzic, który kupuje dziecku taką konsolę przenośną do gier często nie kontroluje w co gra jego dziecko, a także ile godzin dziennie spędza na niej czasu. Dlatego tak wiele dzieci jest od niej uzależnione, co wpływa negatywnie na ich rozwój. Wiadomo, że jest to ciekawych sposób rozrywki, który można zabrać ze sobą niemalże wszędzie jednak warto mieć nad tym kontrole, by było to również bezpieczne i zdrowe dla dziecka. Tylko w taki sposób jesteśmy zapewnic im zdrowy czas na korzystanie z takich gier. Dodatkowo warto wspomnieć, że dostępne są gry, które rozwijają choćby przez to, że są w nich używane obce języki, przez co dziecko uczy się dodatkowo języka.

Jeśli rodzice planują zakupić dziecku przenosna konsolę do gier to powinni wziąć pod uwagę kilka aspektów. Przede wszystkim jest to zabawka, która uzależnia i warto mieć nad nią kontrolę. Dziecko podczas gry powinno być wyluzowane, tak samo po niej. Dlatego warto zwracać uwagę na to w jakie gry gra, oraz jakie gry zakupuje. Nie powinny to być morderstwa, kradzieże i bijatyki, które niestety wprowadzają w zły stan psychiczny wiele dzieci.