Trwała fuga epoksydowa

Wiele różnorodnych produktów dostępnych aktualnie w sklepach budowlanych czy innych tego typu miejscach jest tak przygotowanych, żeby mógł z nich spokojnie korzystać absolutnie każdy człowiek. O fudze epoksydowej można powiedzieć dokładnie to samo, bo w jej przypadku naprawianie ewentualnych błędów jest bardzo proste ze względu na to, że potrzebuje ona trochę czasu na to, żeby wyschnąć i ostatecznie związać. Oczywiście takie kwestie praktyczne dla kupującego mają zawsze duże znaczenie, ale powinno się również zwrócić uwagę na to, jakie korzyści będzie czerpał z zastosowania konkretnego rozwiązania.

Mało znane zalety fugi epoksydowej

mapei - fugi epoksydowe do płytekPrzy zakładaniu nowych płytek proces fugowania jest absolutnie konieczny, bo to właśnie taka fuga wchodzi pomiędzy poszczególne egzemplarze, ale ten w żadnym wypadku takie działania nie powinny być przez człowieka sprowadzane tylko i wyłącznie do poprawiania wyglądu konkretnej powierzchni, gdyż nowoczesne fugi mają dużo szerszy zakres zastosowań. Właśnie do tego pochodzące od firmy mapei – fugi epoksydowe do płytek mogą być bez problemu wykorzystywane, nawet w łazienkach czy innych tego typu miejscach, gdzie praktycznie bez przerwy jest bardzo dużo wilgoci. W fugę, która już wyschła coś takiego po prostu nie jest w stanie wynikać ze względu na to, że doskonale dopracowano skład chemiczny. Przy nakładaniu fugi trzeba jednak koniecznie uwzględnić to, że konsystencja takiej zaprawy powinna być dopasowana między innymi do szerokości tej szczeliny pomiędzy płytkami, ponieważ każda osoba może zdecydować się na inną wersję. Na takich fugach w przeciwieństwie do innych rozwiązań pomimo tego, że ich powierzchnia może wydawać się chropowata, nie będą osadzały się żadne grzyby czy inne drobnoustroje, które lubią takie środowisko. Nawet gdyby coś takiego miało się tam znaleźć, to i tak powierzchnię pokrytą fugą można bardzo łatwo wyczyścić wodą pod dużym ciśnieniem i detergentami do takich właśnie powierzchni.

Na pewno nie ulegnie ona wtedy uszkodzeniu. Taka fuga wcale nie powinna być kojarzona tylko i wyłącznie z czymś białym lub szarym, bo poza ważnymi składnikami wpływającymi na właściwości przez producenta dodawane są tam bardzo często również barwniki nadające się do wykorzystania właśnie w takich okolicznościach. Usunięcie nadmiaru tej fugi z płytek jest bardzo proste, więc po sprzątanie po remoncie wykonywanym przy okazji zakładania płytek nie będzie problemem. Dzięki fugom epoksydowym wielu pomieszczeń i podłóg nie trzeba długo remontować.