Trening rowerowy w domu

W ostatnich latach wielokrotnie podejmowałem postanowienia noworoczne. Raz chciałem ograniczyć jedzenie słodyczy, raz postanowiłem czytać jedną książkę miesięcznie, a innym razem postanowiłem sumiennie uczyć się angielskiego. Niestety moje próby za każdym razem kończyły się niepowodzeniem. Jako człowiek wytrwały postanowiłem jednak spróbować ponownie. Tym razem postanowiłem schudnąć. Z nadejściem nowego roku przystąpiłem do działania.

Rower do treningu w domu

rowery treningowe do domuWiedziałem, że muszę przejść na dietę, więc na początek postanowiłem pić więcej wody i ograniczyć słodycze. Wyczytałem w internecie, że dobrze jest wykonywać długotrwały wysiłek, najlepiej chodzić z kijkami, biegać, albo jeździć na rowerze. Najprostsze wydały mi się kijki, ale i tak co chwila w mojej głowie pojawiały się coraz to nowe wymówki: albo było za zimno, albo wiało, albo padał deszcz. Biegać nie chciałem, ponieważ za bardzo obciąża to kolana. Pozostał rower, jednak i tu nie było łatwo, ponieważ na ulicach jest taki ruch, że po prostu boję się jeździć. Byłem jednak zdeterminowany, więc dość szybko postawiłem na rower stacjonarny, co bardzo ucieszyło mojego tatę – zapalonego rowerzystę. Pomimo znanego w całej rodzinie mojego słomianego zapału, tata sprawdził w Internecie jakie są najlepsze rowery treningowe do domu i kupił mi najbardziej polecany model roweru elektryczno – mechanicznego.  Doceniłem ten gest i postawiłem sobie za punkt honoru, żeby tym razem osiągnąć cel. Rower stanął w moim pokoju, dzięki czemu mogłem jeździć przed telewizorem oglądając film, czy mecz ulubionej drużyny. Jazda na rowerze przed telewizorem weszła mi w nawyk na tyle, że z czasem przestałam zauważać ile tak naprawdę jeżdżę. Nawet nie wiem kiedy schudłem 15 kilogramów, a w osiąganych wynikach prawie prześcignąłem mojego tatę, który sam teraz zastanawia się nad kupnem drugiego roweru, ponieważ mój jest ciągle zajęty przeze mnie … Latem planujemy wspólną wyprawę – ponad 120 kilometrów w jeden dzień. Teraz wiem, że dam radę, ale mimo wszystko nie przestanę dalej trenować w domu.

Możliwość ćwiczenia w domu, podczas wykonywania innych czynności jak oglądanie telewizji pozwala na zdecydowane oszczędzenie czasu, dzięki łączeniu przyjemnego z pożytecznym. W dzisiejszym świecie, kiedy cierpimy na deficyt czasu, brak konieczności spędzania czasu na dojazdy na siłownię jest wielkim atutem. Rower stacjonarny pozwala nam też na dostosowanie programu treningowego do naszego trybu życia, niezależnie od pory roku i czasem pozostałym po pracy do zapadnięcia zmierzchu. Jest to opcja warta rozważenia dla wszystkich, którzy chcą w końcu zrealizować swoje marzenie o zrzuceniu zbędnych kilogramów.