Terminal płatniczy w firmie to dzisiaj konieczność

Z miesiąca na miesiąc rośnie ilość płatności bezgotówkowych. Analitycy już od dawna wskazują, że ten rosnący trend będzie się utrzymywał już na stałe. Płacenie kartą, telefonem a nawet zegarkiem jest już dzisiaj standardem w przypadku osób młodych, ale po kartę płatniczą coraz częściej sięgają również najstarsi Polacy. Oczywiście największa popularyzacja transakcji bezgotówkowych nastąpiła z powodu pandemii, z którą walczymy już od prawie dwóch lat. Płacenie kartą jest po prostu bardziej higieniczne niż płacenie pieniędzmi.

Każda firma może wziąć darmowy terminal płatniczy

darmowe terminale mobilneKartą lub telefonem możemy płacić coraz częściej, bo coraz więcej punktów handlowych i usługowych posiada terminal płatniczy. Bez tego urządzenia byłoby to przecież niemożliwe. Terminal można otrzymać zupełnie za darmo, ponieważ od kilku lat działa program wspierający płatności bezgotówkowe. Wystarczy jedynie skontaktować się z jednym z operatorów, którzy oferują darmowe terminale mobilne, bo teraz korzysta się już tylko z urządzeń mobilnych. Terminal możemy otrzymać zupełnie za darmo na rok i w tym czasie nie trzeba nawet płacić prowizji od przyjętych płatności. Pierwszy rok korzystania z terminalu jest regulowany właśnie przez program wsparcia płatności bezgotówkowych. Warunki współpracy w kolejnych miesiącach reguluje już umowa z konkretnym operatorem. Większość oferuje terminal bezpłatnie, ale tylko w zakresie opłaty za dzierżawę urządzenia. Od rozliczonych na terminalu transakcji płaci się niewielką prowizję, która waha się w granicach od pól do trzech procent. Dzisiaj nie da się prowadzić sklepu, punktu usługowego czy nawet straganu jeśli nie ma się terminala. Jest on tak samo niezbędny jak kasa fiskalna, na której wystawia się paragony. I dlatego właśnie niektórzy operatorzy oferują obecnie kasę fiskalną z już wbudowanym terminalem. Jeśli decydujemy się na terminal u operatora oferującego tylko terminale to możemy podpiąć urządzenie pod dowolne konto firmowe. I to właśnie na to konto będą spływały środki z transakcji bezgotówkowych.

Rozwój płatności bezgotówkowych i tak był nieunikniony, ale fakt jest taki, że pandemia tylko go przyśpieszyła. Dzisiaj nawet w małym osiedlowym sklepie zapłacimy kartą. Nawet sklepiki na straganach przyjmują płatności bezgotówkowe i mobilne. Mamy przecież dwudziesty pierwszy wiek i erę internetu, więc nic dziwnego, że korzystanie z papierowych pieniędzy staje się powoli niemodne i niepraktyczne. Zamiast wypchanego gotówką portfela możemy mieć niewielką plastikową kartę.