Susz z konopi siewnych

Tematem na czasie stała się medyczna marihuana. Każdy chciałby z niej skorzystać, ponieważ o jej leczniczych właściwościach krążą legendy. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak w rzeczywistości wygląda kwestia słynnego suszu, który ma być panaceum na wiele dolegliwości. Przede wszystkim musimy sobie uświadomić fakt, że taka marihuana nie jest dostępna dla każdego. Należy posiadać określone jednostki chorobowe, aby móc otrzymać receptę na tego typu specyfik, przez co dostęp do niego jest utrudniony.

Zastosowanie suszu zawierającego kanabinodiole

susz konopny CBDOkazuje się jednak, że możemy w sposób legalny zakupić susz konopny CBD. Taki susz uzyskiwany jest z konopi siewnych, a więc roślin, z których uzyskiwana jest medyczna marihuana. Wiele osób może zastanawiać się, co oznacza skrót CBD. Otóż jest to akronim słowa kanabinodiole, które oznacza grupę związków aktywnych znajdujących się w konopiach siewnych. Związki te odpowiadają za działanie lecznicze marihuany, co zostało potwierdzone w licznych badaniach naukowych. Susz taki działa podobnie do marihuany medycznej. Warto tutaj na wstępie podkreślić, że susz pozbawiony jest THC, czyli związków odurzających. Bezpieczny jest więc nawet dla osób starszych i ta grupa wiekowa może go z powodzeniem stosować. Wśród licznych właściwości suszu z konopi na podkreślenie zasługuje słynne działanie przeciwnowotworowe oraz przeciwbólowe. Te dwa działania doskonale się uzupełniają. Jak wiemy, choroba nowotworowa wiąże się z naciekaniem zdrowych tkanek przez komórki nowotworowe, co wiąże się z ogromnym bólem w dalszym etapie rozwoju choroby. Związki zawarte w suszu konopnym redukują tempo tych zmian, a także zmniejszają dolegliwości bólowe. Dodatkowo silne działaniem przeciwwymiotne sprawia, że farmakoterapia konwencjonalna staje się bardziej znośna, ponieważ zmniejszają się jej objawy uboczne. Z innych działań warto wymienić także regulację profilu lipidowego. Frakcja LDL, czyli złego cholesterolu ulega zmniejszeniu, natomiast fakcja HDL, czyli dobrego cholesterolu zwiększa się. Zapobiega to rozwojowi miażdżycy i chorób układu krążenia.

Jeśli chodzi o zakup suszu to najlepiej jest go dokonać w sklepach internetowych. Jego cena nie jest wysoka, a koszty wysyłki są niskie. Często również jest ona bezpłatna. Dzięki temu za niewielką kwotę możemy stać się posiadaczami dostępnego odpowiednika medycznej marihuany, który pozwoli nam na wsparcie pracy organizmu, profilaktykę wielu chorób, a także wspomaganie konwencjonalnych terapii. Myślę, że warto jest zainteresować się tym tematem i być może skorzystać z takiej formy.