Surowa dieta dla psa i kota

Dieta BARF jest w ostatnim czasie niesamowicie popularna. Nic dziwnego, ponieważ dostarcza ona zarówno psu, jak i kotu wszelkich niezbędnych substancji. Warto zastanowić się, czy nie przerzucić swojego pupila na ten model żywienia. Może on okazać się naprawdę świetnym pomysłem. Tak naprawdę BARF to nic innego jak biologicznie odpowiednia dieta surowa. Chodzi o to, aby nasz pies lub kot jadł to, co jedzą pierwotne jednostki. Tak dostosowana dieta ma na celu to, aby każdy z posiłków odwzorowywał naturalny posiłek wilka w naturze. To dlatego psu podaje się surowe mięso wraz z podrobami.

Czy ta dieta ma sens?

barf - karmaTak naprawdę opinie na temat tego modelu żywienia są podzielone. Niektórzy weterynarze uważają, że jest to świetna dieta, z kolei inni twierdzą, że niesie ona zwiększone ryzyko zakażenia pasożytami. Tak naprawdę każdy z nas powinien sam odpowiedzieć sobie na pytanie, czy takie żywienie będzie dla naszego pupila odpowiednie. Jeśli chcemy, aby nasz pies przeszedł na taką dietę, powinniśmy pamiętać o tym, aby nie podawać mu głównie mięsa mięśniowego. Takie postępowanie z całą pewnością doprowadzi naszego pupila do ogromnych niedoborów. Tak naprawdę dieta BARF jest niesamowicie wymagająca, a więc warto się dokładnie zastanowić, czy dysponujemy wystarczającą ilością wolnego czasu, aby nasz pupil przeszedł na taką dietę. Tak naprawdę na rynku istnieją gotowe wyroby, którymi możemy karmić psa na diecie BARF. Są one w odpowiedni sposób zbilansowane i dobrane. Jest to spore ułatwienie dla właściciela psa, czy kota, którzy marzą o tym, aby przeszedł on na ten model żywienia. Wbrew pozorom jednak takie gotowe posiłki mogą nas nieco obciążyć finansowo. Warto brać to pod uwagę przy planowaniu diety. Mimo wszystko jest to spore ułatwienie zwłaszcza dla osób, które nie mają tyle czasu, aby samodzielnie przygotowywać posiłki. Wystarczy wyszukać barf – karma, a sami przekonamy się ile na rynku dostępnych jest gotowych porcji pożywienia dla naszego czworonoga. Dzięki temu możemy również sprawdzić ceny.

Dieta BARF to naprawdę świetny model żywienia, na który warto zdecydować się, jeśli chodzi o żywienie naszego pupila. Mimo wszystko musimy pamiętać o tym, że na przygotowanie posiłków będziemy musieli przeznaczyć nieco więcej naszego wolnego czasu. Dieta BARF ma naprawdę sens – o ile dobrze ją przeprowadzimy i zbilansujemy. Mimo wszystko w żywieniu naszego czworonożnego przyjaciela warto kierować się głównie jego zdrowiem, które powinno być na jak najwyższym poziomie. Im zdrowszy pies, tym mniej w niego inwestujemy.