Sposoby na niechciany cellulit

Zapewne wiele z nas z zazdrością patrzy, gdy niektóre kobiety nie mają cellulitu albo jest on minimalny. Niestety, ale problem ten dotyka większości kobiet, gdyż z uwagi na naszą biologię mamy tendencję do złego rozkładania się tłuszczu w ciele. Przez to bardzo często na naszych udach i innych częściach ciała zauważamy skórę przypominającą skórkę pomarańczy. Obecnie jednak istnieje wiele ciekawych zabiegów, dzięki którym będziemy w stanie z łatwością pozbyć się naszego problemu, a przynajmniej zminimalizować go w wyraźnym stopniu.

Ciekawe zabiegi na usunięcie cellulitu

zabiegi antycellulitoweJeżeli jesteśmy posiadaczkami cellulitu to nie musimy się martwić, gdyż niemal każda kobieta na globie go posiada w mniejszym bądź większym stopniu. Niestety, bardzo często ogranicza nas to w szczególności w okresie letnim, ponieważ rezygnujemy wtedy z krótkich sukienek i spodenek. Warto wtedy przemyśleć zabiegi antycellulitowe, które w obecnych czasach są bardzo skuteczne. Oczywiście, warto stosować też domowe metody, a w szczególności po przejściu profesjonalnego zabiegu, aby utrzymać efekty jak najdłużej. Jakie mogą być to zabiegi? Obecnie znane są najbardziej trzy różne metody. Przede wszystkim jest to kriolipoliza polegająca na usuwaniu zbędnej tkanki tłuszczowej z pomocą zimna. Tłuszcz w niskiej temperaturze ulega zniszczeniu. Następnie ciekawa jest karboksyterapia, w trakcie której pod skórę z pomocą cienkiej igły wtłacza się medyczny dwutlenek węgla. To powoduje kontrolowany stan zapalny zmuszający nasze warstwy skórne do przyspieszonej regeneracji. Ostatnią metodą jest endermologia. To głęboki drenaż skóry między rolkami specjalnego urządzenia pod ciśnieniem. Ma on bardzo silne działanie, dzięki któremu skóra staje się jędrna, tkanka tłuszczowa zostaje rozbita, a skóra wydziela więcej kolagenu i elastyny. Decydując się na którykolwiek z zabiegów musimy wiedzieć, iż niekiedy będziemy musiały skorzystać z niego więcej niż raz, aby efekty były jak najbardziej trwałe. To doskonała opcja przed zbliżającym się latem.

Każda kobieta chce pochwalić się pięknymi nogami, które będą zaskakiwać większość mężczyzn. Niestety, z biologicznego punktu jesteśmy wręcz skazane na niezbyt korzystne gromadzenie się tkanki tłuszczowej, którą znamy pod nazwą cellulit. Nie warto jednak się poddawać, gdyż istnieje coraz więcej zabiegów mających na celu pozbycie się nieprzyjemnego wyglądu skóry. Są to metody całkowicie bezpieczne, jednak musimy je zawsze wykonywać w profesjonalnym zakładzie medycyny estetycznej.