Spływy kajakowe organizowane na Podlasiu

Podlasie to bez wątpienia magiczny teren na mapie Polski. Dzięki temu, że jest on ciągle nieodkryty przez turystów, stanowi bardzo łakomy kąsek dla każdego, kto szuka miejsc w Polsce, które są mniej popularne wśród turystów, a oferują nie mniejszą ilość atrakcji turystycznych. Popularną formą spędzania wolnego czasu na Podlasiu są spływy kajakowe oraz inne aktywności związane z wieloma dużymi i małymi rzekami, przepływającymi przez ten region.

Spływy kajakowe po największych rzekach na Podlasiu

kajaki na PodlasiuDlaczego warto wybrać ten region na pierwszy spływ kajakowy? Ze względu na nieocenione walory przyrodnicze, a także krajobrazy, które są w wielu miejscach nietknięte przez człowieka i dalekie od wielkomiejskiej cywilizacji. Kajaki na Podlasiu są oczywiście bardzo popularne ze względu na dużą ilość rzek. Możemy tutaj wymienić te największe, czyli Narew, Bug, Biebrza czy Supraśl. Jednak Podlasie jest coraz bardziej cenione również ze względu na coraz prężniej rozwijającą się infrastrukturę, pozwalającą na organizowanie rodzinnych lub samotnych spływów kajakowych. Wiele firm w tym regionie organizuje spływy kajakowe po największych rzekach Podlasia. Dzięki ich ofertom możemy wybrać spływy jedno, dwu lub trzydniowe, a także dłuższe. Oferta firm jest dostosowana zarówno do naszych preferencji krajoznawczych, jak i doświadczenia w kajakarstwie turystycznym. Tak jak w innych regionach Polski, także na Podlasiu będziemy mogli wypożyczyć kajaki o różnych wymiarach, a także dobrać odpowiednie kamizelki asekuracyjne. Do najciekawszych terenów eksplorowanych przez kajakarzy na podlaskich terenach należy niewątpliwie rzeka Narew. Jest ona niezwykle bogata w faunę i florę, a możliwość rozbicia namiotów u jej brzegów, tylko zwiększa atrakcyjność każdej kajakowej wyprawy. Na trasie spływów kajakowych w tym regionie znajdują się także liczne zabytki i miejsca o dużej wartości historycznej. Praktycznie każda trasa, którą wyznaczymy w tych terenach, będzie obfitowała w niezliczone miejsca, które przyciągną naszą uwagę, i sprawią, że będziemy chcieli wracać tutaj coraz częściej.

W Polsce istnieje coraz więcej miejsc, które przyciągają infrastruktura dostosowaną dla kajakarzy amatorów i zawodowców. Jednak Podlasie jest w tym gronie jednym z najciekawszych przyrodniczo i etnograficznie rejonów. Niezliczona ilość szlaków kajakowych poprowadzona po wielu tutejszych rzekach to główny magnes, który przyciąga tutaj coraz liczniejsze rzesze turystów, którzy chcą odreagować trudy życia codziennego na łonie przyrody.