Specjalne poduszki medyczne odciążające stopy

Wyroby medyczne pomagają zapobiegać różnym schorzeniom. Zwłaszcza osoby z bolącymi nogami, z żylakami i chorobami kręgosłupa, powinny zastanowić się nad kupnem specjalnych poduszek pod nogi. Na czym polega ich fenomen i dlaczego poduszki medyczne są lepsze od klasycznych podnóżków? Podstawowa różnicą to materiał służący do ich wykonania i projekt tworzony z myślą o odciążeniu mięśni, kości oraz obolałych stawów. Takie profesjonalne poduchy doskonale łagodzą ból nóg.

Podkładki zapobiegające bólom nóg

poduszki ortopedyczne pod nogiZ wiekiem nogi i cały układ ruchu, wymagają coraz większego i profesjonalnego wsparcia. Mowa tu o specjalnych poduszkach, dzięki którym można łatwo odciążyć obolałe nogi. Wystarczy wybrać odpowiedni model w sklepie medycznym lub ortopedycznym. Takie produkty różnią się od klasycznych poduch dekoracyjnych czy jaśków do spania. Wygodne poduszki ortopedyczne pod nogi wypełnione są specjalną pianką, która potrafi zapamiętywać kształt. Lekko ugniata się pod ciężarem nóg, a po użyciu powraca do wyjściowych kształtów. Dlatego to doskonała alternatywa do męczenia się ze zwykłymi poduchami i wałkami. Takie specjalistyczne wałki pod nogi polecane sa w różnych przypadkach. Ortopeda zaleci używanie poduchy medycznej po złamaniu lub skręceniu nogi, po zwichnięciu kostki i naciągnięciu ścięgna. Osoby z chorobami nóg, np. spowodowanymi miażdżycą czy cukrzycą, też powinny zadbać o prawidłowe krążenie i spowodować, by krew lepiej przepływała przez tętnice i żyły w kończynach dolnych. Zastoje limfy powodują różnorakie bóle i opuchliznę. Tymczasem wystarczy podczas odpoczynku trzymać nogi na poduszce ortopedycznej, by poczuć wyraźną ulgę i zauważyć znaczną poprawę. Również sportowcy i osoby czynnie biegające, maratończycy, powinni korzystać z medycznych, ortopedycznych poduszek oraz nieco mniejszych wałków. Oba rodzaje podpórek pod stopy spełniają doskonale swoje zadanie. Maja na celu odciążenie nóg, poprawę krążenia, usuniecie bólu i obrzęków oraz pojawiającej się w takich przypadkach opuchlizny.

Trzeba dbać o nogi, by nie odczuwać bólu w czasie chodzenia. Jeśli ból pojawia się nawet podczas snu lub odpoczynku, to znak, by zaopatrzyć się w ortopedyczną poduszkę pod nogi. Również wałki pod kolana albo stopy są dobrą alternatywą dla leków przeciwbólowych. Profesjonalne, ortopedyczne odciążenie potrafi w krótkim czasie przynieść niebywałą ulgę. Poduszki ze sklepu ortopedycznego polecane są osobom niezależnie od wieku i wykonywanej aktywności fizycznej. W momencie, gdy zaczyna się ból, to znak, ze czas na zakup wałka pod nogi.