Specjalistyczna terapia łagodzi bóle kręgosłupa

W obecnych czasach wielu z nas prowadzi siedzący tryb życia, nie ma czasu na regularną aktywność, a nadmierne przesiadywanie przed ekranem telewizora oraz niewłaściwa postawa mogą być przyczynami bólu kręgosłupa. Schorzenie to dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn, wiele osób stara się skutecznie poradzić sobie z tym problemem stosując różnego rodzaju maści oraz środki przeciwbólowe, które często są mało skutecznie i przynoszą krótkotrwałe efekty. Przypadłość ta może wynikać zarówno z siedzącego trybu życia, małej aktywności, a także chorób zwyrodnieniowych, dlatego warto skorzystać z pomocy specjalisty, by odpowiednio zdiagnozować schorzenie.

Fizjoterapeuta pomaga w przypadku bólu kręgosłupa

ból kręgosłupa - rehabilitacja u specjalistyCzęsto dolegliwości dotyczą odcinka szyjnego, piersiowego lub lędźwiowego kręgosłupa. Przyczyną tego typu dolegliwości może być także nadwaga, która znacznie obciąża nasz kręgosłup, negatywnie wpływa na krążki międzykręgowe i stawy. Problemom z kręgosłupem towarzyszą często także bóle głowy, utrudnione oddychanie, drętwienie rąk. Do najczęściej wykorzystywanych badań, których zadaniem jest rozpoznanie schorzenia należą rezonans magnetyczny, badanie rentgenowskie, a także tomografia komputerowa. Po zdiagnozowaniu schorzenia lekarz zleca odpowiednie postępowanie, które likwiduje ból kręgosłupa – rehabilitacja u specjalisty często okazuje się bardzo skuteczna i przynosi ulgę w dolegliwościach. Ważne zatem, by nie lekceważyć problemów z kręgosłupem ,w przypadku długo trwających dolegliwości skonsultować się z lekarzem, by ten skutecznie nam pomógł. Doświadczony fizjoterapeuta dobiera właściwe ćwiczenia, które przynoszą ulgę oraz likwidują przykre dolegliwości. Odpowiednio dobrany ruch jest doskonałym sposobem na to, by pozytywnie wpłynąć na stan kręgosłupa. Rehabilitacja jest zawsze uzależniona od rodzaju schorzenia, dzięki czemu jest skuteczna. Do najczęściej wykorzystywanych zabiegów fizjoterapeutycznych, które skutecznie radzą sobie z tą dolegliwością należy terapia manualna, która umożliwia szybki powrót do pełnej sprawności.

Pomocny okazuje się także masaż, który rozluźnia napięte mięśnie, działa relaksująco oraz leczniczo. Odpowiednio dobrane zabiegi fizykalne obniżają napięcie mięśniowe, łagodzą dolegliwości bólowe, pozytywnie wpływają na tkankę mięśniową, stawy i aparat więzadłowy. Masaż powoduje przyspieszenie procesów biochemicznych. Fizjoterapeuci korzystają także z innych zabiegów jak fizykoterapia, która wykorzystuje laser, skutecznie likwidując dolegliwości, a także krioterapia, czyli wyjątkowo skuteczne leczenie zimnem.