Solidne panele poliwęglanowe

Popularność szkła jest ogromna. Każdy z nas posiada w swoim domu okna, które wykonane są właśnie z tego materiału. Jednak rozwój materiałoznawstwa jest bardzo szybki i ciągle powstają różne nowe materiały. Niewykluczone jest również to, że wkrótce nawet szkło będzie w pełni zastępowane. Na chwilę obecną jest już bowiem dostępny pewien materiał, który pozwala częściowo zastępować szkło. Mowa tutaj oczywiście o poliwęglanie, który często jest stosowany w tych miejscach gdzie szkło nie wytrzymałoby zbyt długo.  

Mocne płyty z poliwęglanu 

poliwęglan kanalikowyW niektórych miejscach montaż szkła byłby w zasadzie potrzebny ale nie można tego zrobić ze względu na ryzyko szybkiego jego uszkodzenia. Przykładem mogą być w tym wypadku najróżniejsze fabryki, w których mogłoby dochodzić do uszkodzenia szkła już przy samym jego montażu. Co jednak zrobić w przypadku budynku, do którego chcemy wpuścić nieco promieni słonecznych a szklanych okien nie możemy tam zamontować? Otóż świetnym rozwiązaniem może być tutaj zainwestowanie w poliwęglan kanalikowy. Materiał ten jest ludzkości znany już od dość dawna a dopiero od paru lat jest on tak łatwo dostępny w sprzedaży. Obecnie montowanie płyt poliwęglanowych już w zasadzie nikogo nie dziwi. Poliwęglan kanalikowy wyróżniają dwie zasadnicze cechy. Pierwszą z nich jest ta, że poliwęglan może skutecznie przepuszczać większość promieni słonecznych. W sprzedaży jednak dostępne są również takie wersje gdzie przepuszczanie promieni jest specjalnie uniemożliwione. Drugą ważną zaletą poliwęglanu kanalikowego jest jego bardzo duża wytrzymałość na czynniki mechaniczne. Montując poliwęglan kanalikowy na dachach szklarni czy innych podobnych konstrukcji nie będziemy już musieli obawiać się, że opady gradu zniszczą nasze poszycie dachowe. Dodatkowo warto zaznaczyć, że poliwęglan kanalikowy jest bardzo lekki czego zdecydowanie powiedzieć się nie da o szkle. Każdy kto miał do czynienia z montażem lub produkcją okien doskonale wie jak ciężkie potrafią być te przedmioty.

Na dzień dzisiejszy zastosowanie poliwęglanu kanalikowego jest ogromne. Stosuje się go do budowania najróżniejszych zadaszeń, pokrywa się nim ściany oraz dachy różnych wiat czy nawet tworzy się z niego osłony na tarasach. Mówiąc o tym materiale warto również zaznaczyć, że jest on stosunkowo tani. Zdecydowanie jest tańszy od szkła co tym bardziej zachęca do inwestowania w takie rozwiązania. Poliwęglan możemy zakupić w różnych wersjach i oprócz kanalikowego bardzo popularny jest również poliwęglan lity.