Skuteczne zwalczanie prusaków

Jest wiele owadów, które mogą przysporzyć nie lada kłopotów. Na pewno możemy do nich zaliczyć prusaki, które mnożą się na potęgę i w krótkim czasie, ich populacja może wzrosnąć kilkukrotnie. Wtedy zaczyna brakować im przestrzeni do życia i rozprzestrzeniają się w całym domu, w poszukiwaniu schronienia i pożywienia. Jeśli chcemy je zwalczyć, będzie nam potrzebna profesjonalna firma dezynsekcyjna. 

Kto w Krakowie zwalcza prusaki? 

zwalczanie prusaków w KrakowiePrusaki należą do bardzo inwazyjnych insektów. W sumie powinniśmy je nazywać szkodnikami, ponieważ nie pełnią w ekosystemie żadnych, istotnych funkcji. Prusaki spotkamy najczęściej w naszych kuchniach, spiżarniach, a także w miejscach zbiorowego żywienia. Bowiem żywią się one tym samym rodzajem pożywienia, co człowiek. Nie pogardzą resztkami pieczywa, mięsa, warzyw, a także nie pogardzą niczym, co ma w swoim składzie cukier. Ich ciało jest spłaszczone grzbieto – brzusznie, co pozwala im zamieszkiwać ciasne, często trudne dostępne dla ludzi miejsca. Poza tym bardzo dobrze się kamuflują i z reguły nawet nie wiemy, że żyją obok nas. Jednak tylko w przypadku, gdy liczba dorosłych osobników jest mała. Samica prusaka składa jaja w kokonie, który może zawierać nawet kilkanaście młodych. Oczywiście przeżywają tylko najsilniejsze z nich, a w warunkach, które im sprzyjają mogą przeżyć wszystkie, co w przypadku, gdy kilka samic złoży jaja, szybko zamieni się w pokaźnych rozmiarów kolonię. Zwalczanie prusaków w Krakowie to domena tutejszych firm dezynsekcyjnych. Prusaki co prawda nas nie kąsają, jednakże zagrożenie, jakie stwarzają, jest nieco innego rodzaju. Ich miejsce bytowania to najczęściej kanalizacja, a tam mają styczność z niezliczonymi bakteriami i mikroorganizmami, które mogą być dla nas bardzo niebezpieczne. Dlatego w przypadku, gdy w lokalu gastronomicznym, znajdzie się choć jednego martwego osobnika, może zaistnieć konieczność natychmiastowego jego zamknięcia. Od prusaków możemy się zarazić między innymi czerwonką, tyfusem, a nawet cholerą. Jednak to nie wszystko, ponieważ choroby dróg oddechowych, takie jak dyfteryt, gruźlica, czy tężec, również mogą być spowodowane przez prusaki.

Walka z prusakami sprowadza się do kilku metod, od użycia środków chemicznych, po tak zwane żelowanie. Usuwanie prusaków nie jest drogie i najczęściej udaje się klientom zamknąć w kwocie stu – stu pięćdziesięciu złotych. Pamiętajmy, że nie wolno bagatelizować zagrożenia, jakie stwarzają prusaki, zwłaszcza, gdy w naszym domu mieszkają dzieci oraz osoby starsze.