Sklep, w którym kupiłam swój instrument

Zawsze chciałam nauczyć się gry na jakimś instrumencie dętym, jednak wszyscy moi bliscy i znajomi mówili, że mam świetne wyczucie rytmu, więc powinnam grać na perkusji. Tak też zrobiłam, nauczyłam się perfekcyjnie grać na bębnach, obecnie zajmuję się nauczaniem gry na perkusji w szkole muzycznej. Gram również w zespole rockowym składającym się z samych dziewczyn, jest to dla mnie świetna zabawa a przede wszystkim hobby. Myślę, że mam dobrze rozwinięte zdolności muzyczne, postanowiłam, więc że w końcu nauczę się grać na moim drugim wymarzonym instrumencie, a mianowicie klarnecie.

Sklep z instrumentami dla profesjonalistów

sklep muzycznyBy zacząć swoją przygodę z klarnetem, musiałam najpierw znaleźć dobry sklep muzyczny. Interesował mnie sklep główne z instrumentami dętymi, w którym znajdę wykwalifikowanych specjalistów, którzy doradzą mi, jaki klarnet wybrać na początek. Na szczęście okazało się, że w moim mieście jest taki sklep, więc od razu się do niego wybrałam. Na miejscu czekał na mnie miły starszy pan, który opowiedział mi nieco o klarnetach, wybrałam razem z nim najlepszy dla mnie. Z zakupionym instrumentem wróciłam szczęśliwa do mojego domu. Tak się składa, że ukończyłam szkołę muzyczną, znam nuty i wszystkie aspekty teoretyczne dotyczące muzyki. Musiałam się jedynie nauczyć, które dźwięki należą do danego przycisku na instrumencie oraz jak je łączyć. Mam dobry słuch muzyczny i szybko się uczę, więc nie sprawiło mi to żadnego problemu. Już po kilku dniach zaczęłam grać skomplikowane melodie, a po kilku tygodniach sama zaczęłam komponować linie melodyczne. Bardzo mi się to spodobało, oczywiście klarnet różni się bardzo od perkusji, na której zwykle gram, lecz nie jest to dla mnie żadnym problemem, zaczęłam świetnie sobie z nim radzić. Mojej młodszej siostrze bardzo spodobał się dźwięk tego instrumentu, poprosiła mnie bym ją nauczyła grać. Zgodziłam się z chęcią gdyż wcześniej nie widziałam by miała jakikolwiek zapał do muzyki. Byłam mile zaskoczona, gdy dowiedziałam się, że siostra szybko załapała jak się gra i jaką radość można z tego czerpać.

Planuję sprezentować mojej młodszej siostrze na urodziny klarnet, myślę, że jest to bardzo dobry pomysł, gdyż nie będę musiała jej wciąż pożyczać swojego, dzięki temu nauka również będzie dla niej łatwiejsza. Oczywiście instrument zakupię w tym samym sklepie, w którym kupowałam swój własny, gdyż obsługa jest tam niezwykle miła a jakość instrumentów w pełni profesjonalna. Już nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę minę mojej uradowanej siostry, będzie miała wspaniałą niespodziankę.