Różnorodny wybór czapek na zimę

Od jesieni po wczesną wiosnę wiele osób nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez czapki, szalika i rękawiczek. Czapka zimowa powinna nie tylko chronić przed zimnem, ale także dopełniać stylizację. Podczas wyboru czapki na zimę powinno zwracać się uwagę nie tylko na to, jak prezentuje się na głowie, ale także, z czego została wykonana. Jej podstawową funkcją ma być ochrona przed zimnem i wiatrem.

Jaką czapkę na zimę wybrać?

producent czapekNakrycia głowy najczęściej są wykonane wełny – to materiał o bardzo dobrych właściwościach termoizolacyjnych, antystatycznych i antyalergicznych, luźniejszy splot wbrew pozorom zapewnia lepszą ochronę przed zimnem. W sklepach możemy również spotkać czapki wykonane z wełny merino, który pozyskuje się z australijskich owiec, również odznacza się bardzo dobrą termoizolacją, przy zachowaniu niskiego współczynnika pochłaniania wody. Czapki z akrylu należą do sztucznego materiału, przypominającego wełnę, jednak jest od niej bardziej elastyczny. Z kolei polar to lekki, oddychający materiał, często stosowany w czapkach do uprawiania sportów na świeżym powietrzu. Możemy również zetknąć się z czapkami wykonanymi z materiału thermolite, który cechuje się dobrą izolacją cieplną, a jego główną zaletą jest krótszy czas wysychania. Czapka zimowa męska, czapka zimowa damska czy też czapka zimowa dla dzieci może być wykonana z różnych materiałów. Często producent czapek stosuje modele łączone, np. wełniane z podszyciem z polaru. Duża różnorodność dostępnych modeli sprawia, że trudno wybrać jeden model czapki zimowej. Nakrycie głowy powinno zapewniać odpowiednią ochronę przed zimnem, jednak musi także pasować do kształtu twarzy oraz pozostałych elementów stylizacji. Jeśli chodzi o czapkę na zimę dla noworodka, ta nie musi być wykonana z grubego materiału. Dziecko zabierane na dwór/pole najczęściej ma zakładane ubrania z kapturem, który stanowi dodatkową ochronę przed zimnem. Ponadto w wózku osłonione jest przed wiatrem. Zimowa czapka dla dziecka – noworodka występuje w dwóch podstawowych wariantach. Może być wiązana pod brodą lub być wyposażona w dodatkowe osłonięcie dla uszu. Trudno jest dobrać odpowiedni model – tak, aby nie był za duży na maleńką główkę. Na szczęście, większość czapek można podwinąć, zmniejszając ich rozmiar. Do okrągłej twarzy najlepiej pasuje czapka wykonana z cieńszego materiału. Modele grubsze optycznie dodają objętości. Nakrycia głowy, które zsuwają się do tyłu, pozornie wyszczuplają twarz. Osoby o pociągłej twarzy najlepiej będą wyglądały w czapkach o grubym splocie.

Czapka zimowa to dla wielu osób koszmar z dzieciństwa. Wbrew pozorom może stanowić stylowy dodatek uzupełniający każde modowe zestawienie. Oto kilka inspiracji, jak wykorzystać nakrycie głowy w codziennych stylizacjach.  Beret wcale nie musi mieć takiego samego koloru jak płaszcz lub kurtka. Zastosowanie różnych barw pozwala nadać stylizacji charakteru. Model ten może występować jako zimowa czapka z daszkiem. Taki wariant ciekawie będzie prezentował się w połączeniu z eleganckim płaszczem. Natomiast czapka zimowa ze splotem polecana jest do minimalistycznych stylizacji. Niektóre modele mogą być dodatkowo urozmaicone zdobieniami.