Rośliny i pomysły na zestawy upominkowe

 

Niedawno założyłam firmę, w której wykonuję ozdoby z drewna do domu i ogrodu. Nie jest to typowe rzeźbiarstwo, jednak wymaga to prac manualnych a także zdolności plastycznych. Jako, że nigdy nie miałam z tym problemu, postanowiłam pójść w tym kierunku. Zaczęłam tworzyć różnego rodzaju świeczniki a także doniczki ogrodowe z drewna. Także miałam zamiar wdrożyć inne elementy, które mogłyby się dobrze sprzedać. Pomyślałam więc o roślinach.

Rośliny ozdobne na pniach

rośliny na pniuWiadomo jest to, że większe elementy o wiele lepiej się sprzedają niż drobniejsze upominki, dlatego też wpadłam na pomysł, aby robić dodatkowo pieńki ozdobne do ogrodu. Są ostatnio bardzo modne i powszechne, jednak w moim mieście brakuje sklepu i producenta, który by wykonywał te elementy do ogrodu. Więc wiem, że to mogłoby się bardzo dobrze sprzedawać. To nie byłoby dla mnie istotne istotnym ryzykiem inwestycji. Bo w tym wszystkim ważna jest konkurencja. Całość, jako zestawy upominkowe byłby to apetyczny kąsek dla kupujących, szczególnie, że rośliny na pniu sprzedawane przeze mnie nie będą drogie! Muszę obniżyć cenę, aby to wszystko się sprzedawało dobrze. Ponadto muszę zastanowić się, jakie rośliny dodatkowo dołożyć do tego zestawu, bo przecież nie będę sprzedawać samych pieńków. Oczywiście, jeśli chodzi o sprzedaż internetową, rośliny doniczkowe nie będą sprzedawane. Dodam tylko paczkę nasion lub cebulki. Jeśli chodzi zaś o stacjonarne sprzedawanie na przykład na bazarze, będę sprzedawać pieński z roślinami. Odpowiednio dobiorę poszczególne kwiaty do pieńków tak, aby cały zestaw upominkowy wyglądał atrakcyjnie. Musi to być ładne kolorystycznie i odzwierciedlać harmonię estetyczną. Rośliny powinny mieć dodatkowo ładną doniczkę,która idealnie nadaje się do postawienia na pniu. Z niej będą zwisać piękne kwiaty. Jeśli chodzi o konkretne rodzaje roślin ozdobnych na tych pniach – tutaj będę musiała się jeszcze zastanowić, ale polecane są paprocie dające naturalnego wyglądu, a także trawy ozdobne w kolorze biało-zielonym. Takie kompozycje będą doskonale nadawać się na działkę, a także na balkony. Niejednokrotnie widziałam również projekty wnętrz, kiedy to w mieszkaniu widniały rośliny na pniu. I było to przepiękne.

Zastanowię się jeszcze, jak to wszystko zorganizować, ale najpierw będę musiała zaprojektować pieńki i kupić kwiaty, by przetestować zainteresowanie klientów. Liczę na to, że moje pieńki ozdobne z roślinami spodobają się wielu ludziom i przyniosą zyski. Chciałabym, aby moje marzenie związane z ze sprzedażą pieńków ogrodowych oraz roślin spełniło się.