Rodzaje domowych rowerów spinningowych

Współczesna technika od wielu lat pozwoliła na to, aby nasze ulubione aktywności sportowe wykonywać w domu czy na siłowni. Dotyczy to przede wszystkim tak zwanych rowerów spinningowych, które umożliwiają trenowanie ogólnorozwojowe w czterech ścianach. Dzięki nowoczesnym rowerom tego typu możliwe jest przeprowadzanie treningu na przykład w czasie zimy, kiedy niemożliwe jest pełnoprawne trenowanie na tradycyjnym rowerze. Rowery spinningowe są także idealnym uzupełnienie biegania czy kolarstwa w trakcie sezonu.

Stacjonarne oraz spinningowe urządzenia do ćwiczeń

rowery spinningoweTego rodzaju maszyny oraz urządzenia możemy podzielić na kilka kategorii. Do jednej z nich zaliczymy poziome rowery treningowe. Ich budowa umożliwia wykonywanie ćwiczeń w pozycji półleżącej. Dzięki temu możliwe jest trenowanie przez osoby z otyłością, a także ze schorzeniami kręgosłupa lub dolegliwościami bólowymi. Największą popularnością cieszą się jednak rowery spinningowe o budowie pionowej. Ćwiczenie na tego typu rowerze do złudzenia przypomina jazdę na prawdziwym rowerze. Osoba ćwicząca może wybierać plany treningowe, a także ustawiać odpowiednie obciążenie, które będzie idealnie współgrało z jej aktualnym poziomem wytrenowania. Regularne ćwiczenia na tego typu rowerach poprawiają wydolność układu krążenia i sprawiają, że w trakcie jesiennych i zimowych dni mamy możliwość poprawy samopoczucia poprzez wykonywanie ćwiczeń aerobowych. Osobną kategorią tego typu urządzeń są domowe rowery z kategorii spinningowych. Dzięki ich budowie możliwe jest realizowanie planów treningowych amatorskich i profesjonalnych kolarzy. Jazda na tego typu rowerze do złudzenia przypomina jazdę na rowerze szosowym lub czasowym, a wszystko przez charakterystycznie pochyloną sylwetkę podczas jazdy. Używanie tego rodzaju roweru jest zalecane osobom, które poważnie podchodzą do podnoszenia swojej kondycji, która ma służyć amatorskiej jeździe szosowej lub w terenie. Tego typu rowery są także wykorzystywane w profesjonalnych teamach kolarskich, jako uzupełnienie planu treningowego swoich kolarzy.

Rower spinningowy to stosunkowo nowe zjawisko na naszym rynku sportowo-rekreacyjnym, jednak zdobywające coraz większą popularność. Wielu ludzi decyduje się na zakup tego rodzaju roweru, z uwagi na brak czasu na spełnianie swoich pasji treningowych w terenie. Dzięki temu, że rower może być trzymany w domu, ojcowie i matki mogą prowadzić programy treningowe, które nie kolidują na przykład z opieką nad dziećmi czy przygotowywaniem posiłków.