Przegląd włóczek bawełnianych na makramy i plecionki

 

Makramy, czyli potocznie mówiąc wyplatanki, które z powodzeniem mogą stanowić ozdobę mieszkań i domów zyskują coraz to większą popularność. W większych miastach można już spotkać nawet gotowe warsztaty, w trakcie których można z łatwością poznać najważniejsze tajniki tworzenia takich wyplatanek oraz sposoby poszczególnych splotów oraz form ozdabiania ich (na przykład z wykorzystaniem różnorodnych koralików czy innych dodatków).

Najlepsze włóczki bawełniane do wyplatania makram

włóczka bawełnianaTak naprawdę makramy można wyplatać z różnego typu sznurka oraz włóczki. Nie potrzeba do tego żadnych skomplikowanych przyrządów, a jedynie wystarczą sprawne dłonie i zwinne palce oraz ewentualnie coś, gdzie zaczepimy początek naszej plecionki. Wśród najczęściej wybieranych rodzajów sznurka do wyplatania makram można zaliczyć między innymi wysokiej jakości sznurki wykonane z lnu, który charakteryzuje się przede wszystkim ekologiczną oraz wysoką jakością. Makramy wykonane ze sznurka lnianego wyglądają bardzo naturalnie, a zaletą tego typu sznurka jest fakt, że można go kupić w bogatej palecie kolorystycznej oraz bardzo łatwo się go wiąże, gdyż jest stosunkowo gruby oraz gładki. Ogromną popularnością cieszą się makramy wykonane z bawełny, w których wykorzystana zostaje włóczka bawełniana. Jej zaletą jest również bardzo bogata ilość kolorów, a także fakt, że włóczka i sznurek z bawełny są dostępne w kilku grubościach – można więc swobodnie łączyć ze sobą kilka technik oraz tym samym tworzyć niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju wzory. Zaletą włóczki bawełnianej jest także bardzo duża wytrzymałość oraz dostępność (można ją kupić praktycznie w każdej pasmanterii, a coraz częściej również w sklepach papierniczych i z asortymentem rękodzielniczym). Wysokiej jakości włóczki bawełniane są także bardzo proste w użytkowaniu oraz nie mechacą się. Można je uprać w pralce, jeśli zostaną na przykład przypadkowo gdzieś zabrudzone – oczywiście stosując się do wskazówek i wytycznych zamieszczonych na metce producenta czy danej marki, żeby uniknąć ich ewentualnego zniszczenia.

Makramy to doskonałe ozdoby domu czy mieszkania. Można je powiesić na ścianie i tym samym stworzyć niepowtarzalny klimat – doskonale współgrają połączone z dodatkami i gadżetami wykonanymi z drewna lub utrzymanymi w brązowej kolorystyce oraz roślinami liściastymi. Świetnie sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w stylu minimalistycznym lub boho – pasują zarówno do sypialni, jak również do gustownie urządzonego salonu gościnnego.