Przeciwżylakowe kompresyjne rajstopy

Dla wielu osób żylaki kończyn dolnych oznaczają nieestetyczny wygląd nóg. Pogrubione i skręcone żyły, które wyraźnie odznaczają się na skórze nie wyglądają ładnie i są powodem dyskomfortu wielu osób. Problem ten jest jednak znacznie poważniejszy. Wpływa na funkcjonowanie układu krążenia, a więc całego organizmu. Może być bardzo niebezpieczne, a często bywa bagatelizowane przez grono pacjentów, którzy nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji.

Kiedy stosować rajstopy?

rajstopy kompresyjneMedyczne rajstopy kompresyjne należy stosować zawsze po wcześniejszej konsultacji z lekarzem specjalistą, a mianowicie z chirurgiem naczyniowym. To on wyjaśni nam na czym polega kompresjoterapia oraz w jaki sposób i przez jaki okres czasu powinniśmy ją stosować. Najlepszej jakości medyczne rajstopy są stworzone w ten sposób, aby były niezwykle wygodne oraz dyskretne. Ich wygląd praktycznie nie różni się niczym od wyglądu zwykłych rajstop. Każdy klient może wybrać dowolny kolor, rozmiar czy też ozdobny wzór. Nowoczesny design sprawia, że pasują one do każdej stylizacji. Odpowiednia elastyczność oraz staranność wykonania zapewniają nam komfort i wygodę. Należy ubierać je zawsze rano, najlepiej przed wstaniem z łóżka w pozycji leżącej bądź siedzącej z uniesionymi nogami, kiedy to żyły nie są jeszcze nadmiernie wypełnione. Ucisk uzyskany za pomocą specjalistycznych rajstop jest największy w okolicy stóp i kostek, a w kierunku kolan stopniowo maleje. Dzięki temu układ krążenia jest wspomagany, a krew swobodnie przepływa przez naczynia żylne. Odpowiednio zakładanie tych niezawodnych produktów oraz stosowanie się do zaleceń producenta, a także lekarza specjalisty zapewni nam uzyskanie pożądanych efektów w możliwie jak najkrótszym czasie. Zazwyczaj przeciwżylakowe rajstopy są wykonane z elastanu lub poliamidu, a precyzyjnie stworzona struktura włókien zapewnia ich właściwości terapeutyczne. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Ponadto kusi swoją atrakcyjnie niską ceną i powszechną dostępnością.

Szeroka oferta przeciwżylakowych rajstop kompresyjnych pozwala na zakup odpowiedniego produktu zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Solidnie wykonane produkty mogą być stosowane wiele razy. Utrzymanie ich w czystości jest niezwykle proste. Wystarczy wyprać je ręcznie z użyciem zwykłego mydła w temperaturze nie większej niż czterdzieści stopni Celsjusza. Częste pranie nie wpłynie na ich właściwości terapeutyczne oraz na efekt wizualny. Rajstopy zachowają swoje pierwotne właściwości.