Profesjonalne opracowania historyczne

 

Muszę przyznać, że zawsze fascynowało mnie wszystko, co ma w sobie tajemnicę. Uwielbiałam czytać o różnego rodzaju organizacjach, które działają od wieków i od wieków narosło wokół nich wiele legend. Niestety, w wielu przypadkach, ludzie bazują właśnie na tych legendach, nie zaś na źródłach historycznych, czy szeroko rozumianych faktach. Dlatego zawsze staram się szukać wydawnictw, które przekazują tylko sprawdzone informacje, a jeżeli coś jest domysłem, starają się to zaznaczyć

Fascynujące książki o wolnomularstwie

pouczające książki o masonachJedną z organizacji, które od zawsze mnie fascynowały, jest masoneria. Myślę, że sporo udało mi się dowiedzieć z internetu, niestety, niektóre informacje budziły moje wątpliwości. Lubię czytać bajki, ale tylko w momencie, kiedy jestem świadoma, że właśnie z bajką mam styczność. Dlatego właśnie bardzo się cieszę, że trafiłam na księgarnię, która oferuje pouczające książki o masonach. Cieszę się, bo dzięki temu udało mi się znaleźć dużo ciekawostek historycznych na temat tej organizacji oraz zdementować wiele plotek a ten temat. Bardzo odpowiada mi fakt, że każda informacja w książce jest podparta określonym dowodem. Dołączone są zdjęcia określonych dokumentów, czy autor odsyła czytelnika do różnego rodzaju opracowań naukowych, które w żaden sposób nie budzą wątpliwości. Cieszę się, bo w książkach tematy związane z masonerią, zostały przedstawione w sposób pozbawiony legend, ale jednak bardzo ciekawie. Każda strona książki była dla mnie niesamowitą przygodą. Odkrywałam historię krok po kroku, poszerzając swoją wiedzę. Okazało się, że masoni są związani z wieloma ciekawymi wydarzeniami historycznymi, a ich przedstawiciele byli świadkami wielu ważnych momentów w dziejach ludzkości. Dlatego właśnie, czytając te książki, nie tylko dowiaduję się czegoś o masonach, ale również zgłębiam historię w ujęciu ogólnym. Moim zdaniem jest to doskonały sposób ma poszerzanie swojej wiedzy, później zawsze zostaje w głowie jakaś ciekawostka historyczna, którą można się pochwalić.

Jestem bardzo zadowolona, że udało mi się znaleźć bardzo ciekawie napisane i rzetelne książki o masonach. Organizacja ta działa od wieków i od wieków ludzie dorabiają do faktów dziwne historie i piszą własne legendy. Książki, na które trafiłam, odrzucają domysły, na które brak historycznych dowodów i w bardzo ciekawych słowach bazują tylko i wyłącznie na faktach. Cytowane źródła są rzetelne, w związku z czym mogę zaufać informacjom, które są przedstawiane w książkach. Jestem bardzo zadowolona, że na nie trafiłam.