Profesjonalne materiały z prawa cywilnego

Jako studentka chciałam nauczyć się możliwie dużo. Niestety, ograniczona ilość godzin z poszczególnych przedmiotów nie pozwoliła na wnikliwą analizę każdego problemu. Dlatego postanowiłam, że sama poszukam określonych opracowań i materiałów i przeznaczę studenckie czasu na naukę. W przyszłym życiu z pewnością przyda mi się dodatkowa wiedza, a systematyczna nauka z pewnością pozwoli mi na uzyskanie dobrej oceny na dyplomie.

Prawo cywilne nie stanowi problemu

Kazusy - prawo cywilneDługo zastanawiałam się na tym, jakie materiały edukacyjne mam wybrać. Zastanawiała się też, czy mam ograniczyć się tylko do jednej dziedziny, czy też próbować zgłębić wiedzę praktycznie z każdego przedmiotu. ostatecznie zdecydowałam się, że najbardziej skupię się na prawie cywilnym, gdyż to właśnie z nim wiązałam swoją przyszłość. Kazusy – prawo cywilne te słowa praktycznie zmieniły moje postrzeganie nauki. Zawsze myślałam, że wystarczy przeczytać kodeks, być może sięgnąć jeszcze po jakiś komentarz. Jednak nic bardziej mylnego. Dzięki kazusom w rzeczywistości stykamy się z prawdziwymi problemami, a nie tylko z oderwanymi od rzeczywistości przepisami. Widząc coś, co ma zastosowanie praktyczne, zupełnie inaczej zaczynamy to postrzegać i inaczej przyswajamy wiedzę. Tak było również w moim przypadku. Zobaczyłam nie tylko przepisy, ale również osoby, na których życie te artykuły i paragrafy z kodeksu mają realny wpływ. Dzięki kazusom nie tylko zapamiętałam, ale również zrozumiałam określone problemy prawne. Bardzo przydało mi się to podczas praktyk studenckich. W kancelarii, w której pracowała w czasie wakacji, wiele osób było pod wrażeniem mojej wiedzy. Właścicielka kancelarii była bardzo zdziwiona, gdy powiedziałam jej, że po raz pierwszy mam styczność z pracą prawnika, a swoją wiedzę czerpię tylko i wyłącznie z kazusów. Po przedstawieniu jej materiałów, z których korzystałam, stwierdziła, że musi polecić je swoim aplikantom, gdyż swoją wiedzę przewyższam wielu z nich. Jestem bardzo zadowolona, gdyż po zakończeniu praktyk zaproponowano mi pół etatu, w związku z czym teraz nie tylko uczę się z kazusów, ale również z życia.

Prawo to dziedzina bardzo skomplikowana. Dlatego właśnie decydując się na naukę, trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie materiały. Jeżeli chodzi o prawo cywilne ja zdecydowanie mogę polecić kazusy. Żadna inna metoda w moim przypadku nie sprawdziła się tak dobrze. Dzięki kazusom udało mi się nie tylko zapamiętać, ale również zrozumieć określone problemy, co już przełożyło się na określone zyski, czyli możliwość zdobywania dalszego doświadczenia.