Potrzebowałem monitoringu na ulicę

Niedawno wygrałam wybory na wójta w mojej wsi. W programie wyborczym obiecałam, że zadbam o większe bezpieczeństwo naszej wsi i zamierzałam tą obietnicę zrealizować. Ostatnimi czasy na ulicach naszej wsi zrobiło się trochę bardziej niebezpiecznie. Nie wątpiłam, że przyczyną tego stanu rzeczy jest brak monitoringu. Praktycznie nic nie pilnował i nie stróżował tych ulic, szczególnie wieczorami i w nocy. A najbliższy posterunek policji znajdował się kilka miejscowości dalej. Stwarzało to idealny klimat dla wandali i bandytów.

Poszukiwania systemu do sterowania monitoringiem

systemy centralnego sterowania monitoringiemPierwszą inwestycją, którą podjęłam po objęciu stanowiska wójta była inwestycja w monitoring. Zainwestowałam w systemy centralnego sterowania monitoringiem. Od teraz wszystkie główne i boczne uliczki naszej wsi były monitorowane. Aby monitoring nie był tylko straszakiem, a faktycznie odstraszał wandali zdecydowałam się także na wynajem pracowników, którzy będą cały czas monitorować sytuacje na drodze i w razie konieczności będą mogli wezwać policję. Punkt sterowania monitoringiem znajdował się od teraz w budynku Urzędu Gminy. Przeznaczyłam na ten cel pomieszczenie, w którym stanęły komputery połączone systemowo z wszelkimi kamerami na terenie wsi. Pracownik mógł na bieżąco śledzić sytuacje we wsi. System był w pełni zintegrowany i pokazywał sytuację na żywo. System zapisywał w pamięci komputera nagrania z kamer do siedemdziesięciu dwóch godzin do tyłu. Potem nagranie zostawało automatycznie kasowane. Jednakże, pracownik obsługi systemu sterowania monitoringiem mógł tworzyć duplikaty zapisów, które były przechowywane na stałe. To bardzo ważne, w sytuacji gdyby coś się wydarzyło. Dzięki takim zapisom policja zawsze mogła dotrzeć do sprawcy jakiegoś przestępstwa. Był to inteligentny system sterowania monitoringiem. Kiedy robiło się ciemno, kamery samoistnie przechodziły w tryb podczerwieni, dzięki czemu nawet ciemne uliczki stały się dużo bezpieczniejsze. System sterowania był także bezpośrednio połączony z komisariatem miejscowej policji. 

W razie niebezpieczeństwa zapis z kamer został automatycznie przekazywany na posterunek. Inwestycja w takim inteligentny system sterowania monitoringiem była bardzo słuszna. Ulice wsi od razu stały się dużo bezpieczniejsze, a ilość wybryków wandali znacząco spadła. System był bardzo sprawny i prosty w obsłudze. Taki system wbrew pozorom nie jest drogi, a bardzo skuteczny. Jestem z niego bardzo zadowolona, tak samo jak mieszkańcy naszej wsi oraz okolicznych dzielnic.