Potrzebowałem kupić twardą walizkę podróżną

 

W związku z wykonywanym przeze mnie zawodem dużo podróżuje. Często w ciągu miesiąca jestem na wszystkich kontynentach Ziemi. W związku z tak licznymi i częstymi podróżami, muszę mieć stale przygotowany bagaż z podstawowymi rzeczami. Moja stara walizka była już mocno zużyta. Podczas ostatniej podróży prawie się rozpadła i na lotnisku musiałem ją na szybko łatać, żeby na odprawie przyjęli mój bagaż. Po powrocie do kraju musiałem jak najszybciej kupić nową walizkę, bo już niedługo miałem przed sobą kolejny wyjazd.

Najlepsze są twarde walizki

walizka twardaUdałem się do sklepu z walizkami, żeby zapytać o jakieś porządne walizki. Powiedziałem ekspedientce, że naprawdę dużo podróżuje i walizka musi przetrwać najbardziej mocne turbulencje, zarówno w locie i jak na lotnisku. Miła sprzedawczyni pokazała mi kilka modeli, które uznała za naprawdę solidne. Dowiedziałem się, że na takie częste eksploatowanie najlepsza będzie walizka twarda. Teraz niektóre walizki są robione ze specjalnych materiałów, używanych również do produkcji zderzaków samochodowych. Spojrzałem na ceny takich walizek. Były solidne, ale nie wydawały się wygórowany jak za tak trwałą i markową rzecz. W końcu miałem nadzieję, że kupuje produkt który wytrzyma co najmniej kilka lat. Nie zamierzałem na tym oszczędzać. Takie twarde walizki nie są elastyczne. To duża zaleta, ponieważ wiedziałem, że dzięki temu w luku bagażowym nikt nie przygniecie moich rzeczy i dotrą one w całości na miejsce. Wybrałem model, który miał w środku pasy zabezpieczające przed przesuwaniem się rzeczy. Równie ważne były dla mnie kółka walizki. Zależało mi, aby kółka posiadały pełny skręt o 360 stopni. Jest to istotne, kiedy chce się szybko pokonać jakiś dłuższy odcinek. Ja często byłem w takiej sytuacji, gdy musiałem zdążyć na przesiadkę samolotową. Wybrana przeze mnie walizka posiadała taką funkcję. Kupiłem od razu komplet dwóch twardych walizek. Jedną do luku bagażowego, drugą jako bagaż podręczny. Już niedługo przed moimi nowymi walizkami test.

Po powrocie z kolejnych podróży służbowych byłem bardzo zadowolony z mojego zakupu. Walizki były naprawdę solidne. W trakcie podróży nic się z nimi nie stało, chociaż niektórzy ostrzegali mnie, że takie walizki lubią pękać. Moje nie miały nawet jednej małej ryski. Były zrobione z naprawdę solidnego materiału, który wart był swojej ceny. Poza tym pasy zabezpieczające działały bez zarzutu. Nic się nawet delikatnie nie przesunęło. A co najważniejsze walizki były pojemne i komfortowe podczas podróżowania.