Potrzebowałam solidnych okien plastikowych

Ostatnio dowiedziałam się, że odziedziczyłam mieszkanie po jakiejś dawno niewidzianej ciotce, która nie miała dzieci. Muszę przyznać, że byłam z tego faktu bardzo zadowolona, ponieważ miałam już dosyć wynajmowania mieszkania, a na kupno nowego nie było mnie stać. Postanowiłam się tam wprowadzić. Szybko się jednak okazało, że mieszkanie trzeba najpierw delikatnie odświeżyć. Przede wszystkim musiałam wymienić okna, ponieważ stare były nieszczelne i w mieszkaniu, mimo bardzo dobrze rozkręconego ogrzewania, panował przenikliwy chłód.

Poszukiwania solidnych okien u szklarzy z Gdańska

solidne okna plastikowe gdańskNie chciałam czekać z tym do wiosny, ponieważ nie dało się mieszkać w takich warunkach, a ja chciałam się tutaj, jak najszybciej wprowadzić. Doszłam do wniosku, że najlepsze będą dla mnie solidne okna plastikowe Gdańsk okazał się miastem, w którym można było kupić takie okna u kilku producentów okien. Wiedziałam, że jeśli zdecyduję się kupić okna na wymiar mogę trochę dłużej na nie poczekać, ale będę wtedy miała gwarancję, że są one idealnie dopasowane do moich potrzeb. Wzięłam od mojej koleżanki z pracy numer telefonu do jednego zaufanego szklarza, który wykonywał okna plastikowe dla klientów z Gdańska i okolic, i można było się z nim umówić od razu na montaż. To było dla mnie bardzo praktyczne, ponieważ nie byłam w stanie sama zamontować takiego okna, a dzięki temu nie musiałabym szukać nikogo kto się tym zajmie. Od razu do niego zadzwoniłam i umówiłam się jeszcze na ten sam dzień, żeby przyjechał on do mojego mieszkania i wykonał odpowiednie pomiary. Okazało się, że dzięki temu, że nie ma akurat sezonu na wykonywanie okien, wcale nie będę musiała czekać tak długo jak myślałam. Już na następny dzień dostałam projekt wraz wyceną, która muszę przyznać była bardzo przystępna i to mimo tego, że do wykonania okien miały zostać użyte materiały najwyższej jakości. Od razu zgodziłam się na taki projekt i już po tygodniu w moim nowym mieszkaniu były zamontowane nowe i przede wszystkim solidne okna wykonane z plastiku.

Muszę przyznać, że byłam z nich bardzo zadowolona. Przede wszystkim dlatego, że były wyjątkowo szczelne i zapewniały odpowiednią cyrkulację powietrza. Nie mniej ważne było dla mnie to, że posiadały one wymienne uszczelki, dlatego nawet jakby którejś z nich coś się stało, mogłam je tanio wymienić bez potrzeby ingerowania w samo osadzenie okna w ścianie. Okna, które zamówiłam do siebie do mieszkania można było otwierać na oścież lub uchylnie, co często przydawało mi się zimą i przy gorszej pogodzie.