Potrzebowałam sojowej świecy do domu

Bardzo lubię, jak w mieszkaniu unoszą się piękne i delikatne zapachy. Wieczorową porą lubię sobie zapalić w sypialni albo w salonie kilka świec zapachowych. Szczególnie zimą i jesienią, kiedy na dworze jest zimno i plucha, nadają one wnętrzu mieszkania urok. Od razu lepiej spędza mi się wtedy czas w domu. Ostatnio dawno nie kupowałam żadnych świec, przez co kończyły mi się już „zapasy” w domu. Postanowiłam udać się do sklepu i kupić sobie kilka fajnych świeczek, które będą mi odpowiadały zapachem i będą się długo paliły.

Zalety sojowych świec z drewnianym knotem

kwiatowe świece sojowe z drewnianym knotemWiedziałam, że od jakości świecy zależy to, czy jej zapach będzie długo unosił się w powietrzu i jak długo będzie paliła się świeca. Ostatnio dowiedziałam się, że sojowe świece są pod tym względem najlepsze. Przede wszystkim dlatego, że wykonane są z naturalnych składników, które nie uczulają i gwarantują, że świeca nie będzie miała charakterystycznego, chemicznego zapachu przy zapalaniu i przy gaszeniu. W sklepie, sprzedawczyni poleciła mi kwiatowe świece sojowe z drewnianym knotem. Dowiedziałam się od niej, że dzięki drewnianym knotom świeca pali się równo i długo. Drewniany knot powoli się wypala i daje delikatny płomień. Zdecydowałam się zakupić sojową świecę o kwiatowym zapachu, który mi poleciła. Zapach ten był bardzo ładny. Delikatny, ale dało się go wyczuć już kilka minut po zapaleniu świecy. Sama świeca znajdowała się w szklanym opakowaniu z grubego, przezroczystego szkła. Sprzedawczyni zapewniła mnie, że szkło nie nagrzewa się zbyt szybko, dlatego w razie potrzeby można bez obaw przenosić świecę nawet kilka godzin po zapaleniu. Na pewno się przez to nie poparzę, chociaż wiadomo, zawsze trzeba uważać. Do zakupu tego produktu przekonała mnie również atrakcyjna cena, świeca akurat była dostępna w promocji. Już wkrótce przekonałam się o tym, że to był naprawdę świetny wybór. Kolejnego wieczora po pracy zapaliłam świeczkę w domu i zjadłam kolację w salonie. Muszę powiedzieć, że naprawdę bardzo ładnie pachniała.

Dosłownie po pół godzinie w całym pomieszczeniu unosił się delikatny zapach świeżych kwiatów. Świeca rzeczywiście paliła się równo i powoli. Skończyła się dopiero po około trzydziestu godzinach palenia. Wiedziałam, że świece nie sojowe palą się o wiele krócej, dlatego byłam bardzo zadowolona z jej wydajności. Kupiłam w tym sklepie jeszcze kilka tego typu świec z drewnianymi knotami, ponieważ pięknie pachną i w dodatku są ekologiczne, przyjazne środowisku naturalnemu, na co zawsze zwracam uwagę.