Potrzebowałam elektrolitów dla konia

Prowadzę przytułek dla zwierząt. Zazwyczaj ratuje od bezdomności małe kotki i pieski. Tym razem jednak stało się inaczej. Uratowałam starego konia przed rzeźnią. Nie miałam wcześniej doświadczenia w leczeniu i zajmowaniu się takimi zwierzętami, ale wierzyłam że sobie poradzę. W pierwszej kolejności zadzwoniłam po weterynarza. Na szczęście zjawił się on u mnie w przytułku jeszcze tego samego dnia i zbadał konia. Okazało się, że zwierzę jest dosyć mocno zaniedbane, a przede wszystkim odwodnione.

Co znajduje się w elektrolitach dla koni?

elektrolity dla koni Weterynarz powiedział, że temu zwierzęciu trzeba natychmiast podać wysokojakościowe elektrolity dla koni w tym wieku. Zapytałam się go, gdzie o tej porze (było sobotnie popołudnie) mogę dostać takie elektrolity i na co powinnam zwrócić uwagę przy ich kupnie. Weterynarz polecił mi udać się do kliniki weterynaryjnej, gdzie można kupić tego typu preparaty. Dowiedziałam się także, że kupując elektrolity powinnam zwrócić uwagę na to, iż powinni one posiadać w składzie odpowiednią dla starszych koni dawkę magnezu, potasu oraz fosforu. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest znalezienie elektrolitów, które posiadają w składzie glukozę, ponieważ zapobiega ona zbyt szybkiemu wypłukiwaniu się substancji mineralnych z ciała zwierzęcia a przy tym działa wzmacniająco. Po zakup tego preparatu udałam się jeszcze tego samego dnia. Na szczęście bez problemu znalazłam odpowiednią płynną mieszankę dla paszową dla starszych koni. Sprzedawczyni poleciła mi preparat renomowanej firmy, który cieszył się dużą popularnością wśród właścicieli koni. Kupiłam litrową mieszankę, którą można było podawać zwierzęciu jako paszę uzupełniającą. Swój wybór skonsultowałam raz jeszcze z weterynarzem. Uznał on, że takie elektrolity świetnie sprawdzą się w przypadku mojego konika. Jak się już wkrótce okazało, to był naprawdę świetny wybór. Podałam elektrolity koniu jeszcze tego samego dnia. Od razu poczuł się on znacznie lepiej i z minuty na minutę zaczął odzyskiwać siły. Następnego dnia, po jeszcze dwukrotnym podaniu preparatu było jeszcze lepiej.

Podaje mojemu koniowi te elektrolity niemal codziennie. Oczywiście regularnie kontroluje jego wyniki krwi. Okazało się, że zakupiona przeze mnie płynna pasza w idealny sposób zaspokaja jego potrzeby zdrowotne. Dzięki ich zastosowaniu koń był odpowiednio nawodniony i czuł się o wiele lepiej, nawet po wysiłku. Widocznie poprawiła się także jego wydolność oraz żywotność. Jestem bardzo zadowolona z ich zastosowania. Tym bardziej, że wybrane przeze mnie elektrolity są łatwo dostępne w wielu sklepach zoologicznych w przystępnej cenie.