Poszukiwania styropianu w Lublinie

Od kilku lat planowaliśmy z mężem wykonanie ocieplania naszego mieszkania. Z roku na rok odwlekaliśmy sprawę, ale tego lata powiedzieliśmy dość. Zbliżała się jesień, a ja nie zamierzałam znowu marznąć. I to mimo wysokich rachunków za ogrzewanie. Zdecydowaliśmy się w końcu z mężem zrobić docieplanie budynku. Mąż zdecydował, że najlepsze dla nas będzie docieplenie styropianowe. Zrobił już sobie wstępny projekt i wyliczył, ile materiałów będzie potrzebował. Pozostało nam tylko zakupić styropian i inne konieczne sprzęty.

Kupiliśmy styropian w sklepie w Lublinie

styropian lublinTeraz musieliśmy już tylko znaleźć sklep, gdzie od ręki dostaniemy potrzebne nam materiały i styropian. Żeby nie jeździć bez sensu po całym Lublinie zdecydowaliśmy się najpierw sprawdzić w internecie, gdzie możemy się udać. Wpisaliśmy w wyszukiwarkę frazę: styropian lublin, i zaczęliśmy przeglądać wyniki. Szybko udało nam się znaleźć jeden popularny i rekomendowany przez klientów sklep w Lublinie. Mogliśmy nawet sprawdzić dostępność wybranego styropianu na ich stronie internetowej. Kiedy wiedzieliśmy już, że dostaniemy w sklepie styropian pojechaliśmy tam zakupić styropian do ocieplania budynków. Dużą zaletą tego sklepu było to, że oferował swoje produkty w niskich przystępnych cenach, a przy tym w sklepie tym był bardzo duży wybór różnych styropianów fasadowych. Ostatecznie zdecydowaliśmy się zakupić styropian frezowany pakowany w bloczki metr na 50 centymetrów. Najważniejszą jego właściwością było to, że nie podtrzymywał ognia. Był samogasnący, a co za tym idzie w przypadku pożaru mógł przyczynić się do uratowania konstrukcji budynku. Frezowania powodowały, że styropian można było ułożyć na ścianach na zakładkę. W ten sposób w znaczący sposób ograniczało się powierzchnię przez którą może uciekać ciepło. Styropian miał kilka centymetrów grubości. Sprzedawca zachęcał nas mówiąc, że jest to większa grubość niż standardowa grubość styropianu izolacyjnego. Rzeczywiście wydawało się, że styropian jest dostępny w dobrej cenie w stosunku do jego jakości.

Zachęceni pozytywnymi komentarzami sprzedawcy w końcu postanowiliśmy go zakupić. Za docieplanie budynku zabraliśmy się już następnego dnia rano. Dzięki dużej wielkości bloczków styropianowych prace szły nam bardzo szybko i już po kilku dniach zakończyliśmy remont. Wkrótce przekonaliśmy się również, że styropian jest bardzo dobrym rozwiązaniem na docieplania budynków. Już przy pierwszych przymrozkach odczuliśmy różnicę, w porównaniu z zeszłymi latami, kiedy już we wrześniu w mieszkaniu było zimno.