Poszukiwania oryginalnych okien dachowych

Byliśmy z mężem w trakcie budowy własnego domu. W tym roku chcieliśmy skończyć stan surowy zamknięty. Większość spraw została już zakończona. Zostało tylko jedno. Musieliśmy kupić oryginalne okno dachowe, które będzie się mieścić na poddaszu naszego nowego domu. Zależało nam na tym, aby było ono wysokojakościowe i wytrzymałe. Nie chcieliśmy bowiem po kilku latach od wybudowania i urządzenia domu pchać się w kolejne remonty. Nie ukrywam jednak, że braliśmy również pod uwagę cenę takiego okna, przy przeglądaniu różnych możliwości.

Kupno oryginalnego okna dachowego z kołnierzem

oryginalne okna dachowe 78x118 z kołnierzem - cenaNajpierw przeanalizowaliśmy, jakiego okna potrzebujemy. Były nam potrzebne oryginalne okna dachowe 78×118 z kołnierzem – Cena takiego okna w sklepie, do którego udaliśmy się na zakupy, była naprawdę przystępna. Od razu poprosiliśmy również sprzedawczynię o pomoc, ponieważ nie wiedzieliśmy do końca, czym powinniśmy się kierować przy jego wyborze. Zaprowadziła nas ona na odpowiedni dział i pokazała, jakie okna na pewno spełnią nasze wysokie wymagania. Najbardziej spodobało nam się trzyszybowe okno ze specjalnymi wzmocnieniami antywłamaniowymi. Dowiedzieliśmy się od sprzedawczyni, że zabezpieczenia antywłamaniowe w przypadku okien dachowych znajdujących się na poddaszu lub strychu mieszkania są bardzo ważne. Dodatkowo takie mocne szyby są odporne na wszelkie uderzenia, uszkodzenia mechaniczne, a także niekorzystne warunki atmosferyczne (na przykład gradobicie). Nie powstają na nich mikrouszkodzenia ani inne rysy, które mogłyby sprawić, że po pewnym czasie okno nie będzie odpowiednio pełnić swojej funkcji izolacji akustycznej oraz termicznej. Zachęceni tymi pozytywnymi komentarzami na temat takiego okna, zdecydowaliśmy się dłużej nie wahać i od razu je zakupić. Już wkrótce przekonaliśmy się, że to było bardzo dobre rozwiązanie. Dzięki temu, że do zestawu był już dołączony kołnierz nie musieliśmy dokupować żadnych innych elementów konstrukcyjnych, co było dla nas bardzo korzystne pod względem finansowym.

Zakupione przez nas okno dachowe faktycznie okazało się bardzo dobrym wyborem. Tak jak nas zapewniała sprzedawczyni było ono niezwykle wytrzymałe i trwałe. Jego dużą zaletą było to, że zapewniało odpowiednią cyrkulację powietrza pomiędzy mieszkaniem, a teren zewnętrznym. Dzięki temu nie tylko w domu panowała zawsze przyjemna temperatura i nie było duszno (szczególnie latem), ale także na okna i parapetach nie zbierał się nadmiar wilgoci, dzięki czemu w mieszkaniu nie panowały warunki dobre dla rozwoju pleśni.