Poszukiwania fotografa na ślub

Organizacja ślubu i wesela okazała się trudnym i wymagającym przedsięwzięciem, w sumie takim, jakim się spodziewaliśmy. Było mnóstwo spraw do załatwienia, sporo telefonów i maili oraz dużo jeżdżenia do różnych miejsc. Z wielu zadań zdawaliśmy sobie sprawę, ale po drodze pojawiało się co niemiara pytań, także tych bardziej szczegółowych i nie rzucających się na pierwszy rzut oka.

Wybór fotografa na ślub

fotograf na ślubZ narzeczoną i rodzicami zgodziliśmy się co do tego, że na początku trzeba będzie ustalić datę ślubu i znaleźć odpowiednie miejsce na przyjęcie weselne. W tym samym czasie musieliśmy też dokonać wyboru zespołu, który zagra na uroczystości i fotografa, który zrobi ładne zdjęcia na pamiątkę naszego wielkiego dnia. Okazało się, że nie było to takie proste. Pytając wszystkie potrzebne do przyjęcia osoby i sale, ciężko było zsynchronizować termin, tak żeby pasował wszystkim zainteresowanym. Mieliśmy na oku ładną salę, która pięknie i godnie urządza przyjęcia oraz zespół grający profesjonalnie muzykę, przy której bawiliśmy się dobrze na weselu znajomych. Niestety nie mieliśmy wybranego fotografa, który udokumentowałby zdjęciami naszą uroczystość.. Chcieliśmy wszystko tak zgrać żeby zarówno restauracji, jak i muzykom pasował termin. Podając swoje daty, które mieli wolne, udało się dojść do porozumienia w sprawie dnia ślubu i wesela, podpisując stosowne umowy. Fotograf na ślub okazał się najtrudniejszy, ponieważ nie mieliśmy żadnego wytypowanego kandydata i musieliśmy poszukać takowego w internecie lub pytając przyjaciół. Mając termin wesela czas nas naglił pod tym względem, ponieważ lipiec był popularnym okresem na takie uroczystości i firm wykonujących usługi fotograficzne może być coraz mniej do wyboru. W trakcie poszukiwań i zapytań znajomych mieliśmy już wytypowanych kilku fotografów więc należało się z nimi skontaktować odnośnie braku zleceń na wyznaczony dzień naszego ślubu. Jednemu z nich, którego portfolio spodobało się mojej narzeczonej i mnie najbardziej, pasował termin wesela i od razu napisaliśmy do niego żeby zamówić sobie jego usługi. Bardzo się ucieszyliśmy z tego obrotu sprawy, ponieważ dzięki temu mieliśmy załatwione najważniejsze formalności związane z salą, zespołem i fotografem.

Przed nami jeszcze dużo spraw, które musimy zrealizować przed ślubem, ale pierwsze rzeczy już mamy ustalone. Mamy nadzieję, że wybór restauracji, zespołu muzycznego i fotografa okaże się bardzo dobry i efekt ich pracy zadowoli nas samych oraz zaproszonych gości. Najtrudniej było znaleźć tego ostatniego, ale zdjęcia, jakie prezentuje na stronie internetowej są naprawdę bardzo ładne i napawają optymizmem.