Poszukiwania autka akumulatorowego dla dziecka

 

Niedługo zbliżały się kolejne urodziny dziecka mojej przyjaciółki. Ponieważ jesteśmy ze sobą bardzo blisko zostałam zaproszona na tę uroczystość. Zapytałam jej jak myśli, co powinnam kupić jej synkowi na prezent. Chciałam kupić coś co spodoba się dziecku, ale też będzie mile widziane przez rodziców. Przyjaciółka odpowiedziała mi, że synek ostatnio bardzo lubi wszelkie samochodziki i motory i ostatnio myślała o kupieniu takiego samochodzika. Miała tylko zastrzeżenie, żeby była to bezpieczna zabawka.

Jakie powinno być autko akumulatorowe dla dziecka?

bezpieczne auto na akumulator dla 3 latkaNa niedługo przed urodzinami wybrałam się do sklepu z zabawkami dla dzieci na poszukiwania odpowiedniego prezentu dla syna przyjaciółki. Ponieważ sama nie mam dzieci, nie bardzo wiedziałam, czym powinnam się kierować przy wyborze takiej zabawki. Na szczęście szybko znalazł się uprzejmy sprzedawca, który zapytał w czym może pomóc. Odparłam, że interesuje mnie bezpieczne auto na akumulator dla 3 latka. Sprzedawca od razu zaprowadził mnie na odpowiedni dział i zaczął przedstawiać zalety jednego wybranego modelu. Powiedział, że jest to auto, które bardzo często jest wybierana przez rodziców na pierwszą tego typu napędzaną zabawkę. Akumulator jest energooszczędny i ładuje się bardzo szybko. Nie ma zbyt dużej mocy więc dziecko nie odjedzie za daleko rodzicom. W ramach bezpieczeństwa można włączyć również specjalną blokadę, którą rodzic może uruchomić jeśli uzna, że dziecko odjechało zbyt daleko. Auto porusza się tylko do przodu i do tyłu, co wystarcza dzieciom w tym wieku. W ramach bezpieczeństwa na siedzisku zamontowane są specjalne szelki, które chronią dziecko przed wypadnięciem z zabawki, szczególnie w trakcie jazdy. Kolejną jego zaletą jest duża stabilność. Samochodzik ma duże i stabilne, trwałe koła które mocno ułatwiają dziecku sterowanie autkiem. Cena takich samochodzików nie była wysoka, dlatego zdecydowałam się na zakup takiej zabawki dla synka przyjaciółki. To był prawdziwy strzał w dziesiątkę.

Synek przyjaciółki był zachwycony prezentem. Dobrze, że załadowałam akumulator jeszcze przed wręczeniem zabawki dziecku. Auto okazało się bardzo praktyczne i wygodne. Jego obsługa była banalnie prosta. Chłopczyk szybko załapał mechanizm jazdy i od razu zaczął śmigać autkiem po pokoju. Na dworze jego frajda była jeszcze większa. Zabawka okazała się bardzo bezpieczna i nawet moja przewrażliwiona na tym punkcie przyjaciółka nie obawiała się wsadzić do niej swojego synka i pozwolić mu jeździć. Byłam bardzo zadowolona z dokonanego zakupu.