Poszukiwania akumulatorów żelowych

 

Od urodzenia jestem osobą niepełnosprawną. Poruszam się na wózku inwalidzkim. Z czasem zrozumiałam, że nigdy nie będę chodziła, dlatego zaczęłam szukać sposób na to, w jaki sposób ułatwić sobie codzienne funkcjonowanie. Ostatnio, dowiedziałam się, że mogłabym zacząć poruszać się na elektrycznym wózku inwalidzkim. Zaczęłam szukać informacji na temat tego typu urządzeń. Dowiedziałam się, że działają one na akumulator. Rozmawiałam z kilkoma osobami, które korzystają z tego typu sprzętu i dowiedziałam się, jeszcze kilku przydatnych informacji.

Zalety żelowych akumulatorów do wózków inwalidzkich

żelowe akumulatory do wózków inwalidzkichMiędzy innymi dowiedziałam się, że najlepsze są żelowe akumulatory do wózków inwalidzkich. Są one o wiele wydajniejsze i trwalsze niż tradycyjne akumulatory, które zasilają tego typu urządzenie. Przede wszystkim są one kwasoodporne i nie ulegają uszkodzeniom pod wpływem czynników zewnętrznych takich jak deszcz czy uderzenia. W razie potrzeby można je bez trudu wymienić, ponieważ większość z nich jest uniwersalnych i pasuje do większości modeli elektrycznych wózków inwalidzkich. Dowiedziałam się także, że świetnie sprawdzają się one w takich pojazdach, jak wózki inwalidzkie, ponieważ są one mocno eksploatowane, a żelowe akumulatory rzadziej się przegrzewają, a co za tym idzie wyładowują. Są więc bardziej odporne. W końcu zdecydowałam się na zakup wózka inwalidzkiego z takim akumulatorem. Już wkrótce przekonałam się, że to był bardzo dobry wybór. Byłam bardzo zadowolona z jakości pracy mojego środka transportu. Przede wszystkim dzięki takiemu zasilaniu akumulatorowemu wózek pracował bardzo sprawnie i szybko. Osiągał znaczne prędkości, w związku z czym mogłam się nim poruszać nawet na ulicy i bez problemu przemieszczałam się z jednego punktu do drugiego. Dużą jego zaletą była także długa żywotność, która sięgała nawet dziesięciu lat przy odpowiednim użytkowaniu. Co było dla mnie bardzo istotne posiadał także dodatkowe zasilanie. Gdybym kiedyś zapomniała go podładować, albo wybrała się w długą podróż i zaszły nieoczekiwane okoliczności, nie miałabym z tym problemu.

To bardzo ważne w przypadku wózków inwalidzkich, ponieważ tych elektrycznych, jeśli się rozładują nie da się potem tam prostu ruszyć ręcznie, a na pewno nie można tego zrobić samodzielnie. Byłam bardzo zadowolona z jakości działania żelowego akumulatora, nigdy nie miałam z nim żadnych problemów, nie był to produkt wadliwy, a po za tym zawsze miałam na niego kilkuletnią gwarancję od producenta, dlatego bez ponoszenia dodatkowych kosztów mogłam wymieniać go na nowy,